| oceanoflove a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon clasic (pentru bunicul). Imi puteti remarca o marca buna care sa reziste 4-5 ani?
Ceva din lista asta https://m.emag.ro/......priceasc/c

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti pot recomanda telefoanele MaxCom, fabricate special pentru persoane in varsta, cu suport stativ pentru incarcare:
https://www.emag.ro/....../DDWPHDBBM
sau
https://www.emag.ro/....../DJKPLVBBM
Ambele au avantajul ca nu trebuie sa se chinuie sa nimereasca mufa de incarcare, au litere mari si usor de citit, precum si sistem programabil pentru apelare rapida (in cazul apasarii indelungate al unei taste numerice).
Am cumparat pentru persoanele in varsta (octagenari) din familie si le pot invata /folosi usor.
Recomand sa cumperi si o husa pentru telefon, care impiedica alunecarea din buzunar si protejeaza la cadere.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nokia 3310 3G.

| flixbuster a răspuns:

Alcatel sau Nokia.

Aia cu 4-5 ani e relativa. Daca bunicul ii da un topor cand crapa lemne, ala e. In plus, performanta bateriei se degradeaza in timp. Ideal ar fi sa te orientezi la un model la care producatorul ofera si baterii de schimb peste vreo 2 ani - ceea ce e cam greu de stiut acumwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as merge pe Nokia, indiferent care ar fi el.

| oceanoflove explică:

Intreb pentru ca eboda e un jaf de marca si am vazut ca la Allview s-au dat review-uri pozitive desi mi s-a zis sa nu ma apropii de marca asta.

| oceanoflove explică:

"recomanda" scuze de greseala

| Adriann007 a răspuns:

Telefonul va rezista dar in 5 ani oricum nu il va mai putea folosi ca se schimba tehnologia. In lista ta mai toate suporta 2G iar unii operatori (DIGI) merg de la 3G in sus. Ideea este ca trebuie sa fie cu butoane, afisaj mare si bateria sa tina mult, (1 saptamana). SA nu iei AllView sau E-boda, recomand NOKIA