| Nicolae35 a întrebat:

Vreau sa imi iau un smartphone care sa coste maxim 500 de lei.Ce telefoane imi recomandati? Eu am gasit urmatoarele doua telefoane :1. Nokia Lumia 530, 512 ram, 4 inchi, quad core, windows phone -430 lei
2. Samsung Galaxy Core 2, 768 ram, 4.5 inchi, quad core, android 4.4.2 ( Kit Kat )- 500 lei. Care este mai bun? Argumentati

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diverse modele la linkul :
http://www.emag.ro/......ricedesc/c

http://www.pcgarage.ro/......na-la-500/

Dintre cele 2 modele amintite de tine, eu aş alege Samsung Galaxy Core 2, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......rw7rqy.php

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este evident ca e mai performant Samsung Galaxy Core 2: are 768 mb ram, ecran mai mare, camera cu mai multe functii printre care si blitz, ceea ce la Nokia nu exista, si nu in ultimul rand, windows phone nu se compara cu android.

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Ai putea incerca iNew V3 are un ecran mare, procesor ok, camera destul de buna sau Huawei honor 3c 1GB. Dintre cele doua pe care mi le-ai aratat, as zice Samsung-ul, avand android care este un soft mai bun (parerea mea), procesorul, ecranul si rami fiind mai mari! happy

| i0oOoOo0 a răspuns:

Nu stiu cat costa acum, dar cauta LG Optimus P880 4x True HD. Il folosesc in prezent, l-am luat de cum aparuse. Poate unii zic ca LG-urile sunt nu stiu cum dar daca nu incerci nu sti cum sunt. E foarte bun happy