| greenish11 a întrebat:

Vreau sa imi restartez telefonul. E pe abonament si are cartela. Stiu ca se sterg toate datele dar, o sa-mi recunoasca cartela fara probleme daca nu o scot in timpul procesului? Toate minutele pe care le am o sa fie sterse? Ms, Funda!
happy

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Resetarea telefonului nu implica si stergerea minutelor pe care le ai. Nu are nici o treaba cu abonamentul. Telefonul va reveni cum a fost in fabricatie iesit. Posibil sa te intrebe inainte sau dupa, nu mai tin minte exact ce sa stearga, la mine cel putin asa este, daca e sa stearga si din memoria telefonului tot sau deloc. Daca ii dau stergerea memoriei pierd numerele de contact.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resetare nu restartare. Diferenta mare. Ce treaba are una cu alta? Resetarea inseamna sa revina la setarile din fabrica, asa cum era in momentul cand l-ai cumparat.Se va sterge tot ce ai incarcat tu pe telefon. Aplicatii, poze, filme. Nu are treaba cu sim-ul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Restartare= simpla inchidere si deschidere a telefonului.
Resetare= aducerea la setarile din fabrica. Se mai zice si "Factory reset". Nici una nu face problema cartelei telefonice si cardului SD.

| laurentzu a răspuns:

Nu