| Anonimul8297 a întrebat:

Acum aproximativ 2 ani am vazut un videoclip pe YouTube. Erau niste alpinisti care escaladau un munte si parca unul dintre ei a cazut pe la sfarsit. Oricum, melodia era in germana si ce tin minte era de genul: o le lesthi ish fauzan auf...
Nu am facut niciodata germana in scoala, am scris dupa cum am auzit.

1 răspuns:
| Panterazapezilor a răspuns:

Sunt mai multe psoibilitati privind numele filmului (daca asta intrebi).

Am gasit aici o lista de filme pe tema alpinism/catarare: http://flutureledepiatra.wordpress.com/......pitolul-i/

un film pe care nu l-am vazut in lista si ar putea fi este Vertical Limit (un film foarte nerealist :D)