| Ṕαᾔḓεмḯḉ a întrebat:

Am ajuns in situatia de a cauta un hobbie, de nevoie nu din dorinta proprie, ceva ce sa ma ajute sa ma relaxez, si sa-mi ia gandurile de la lucrurile nasoale(altceva decat droguri si alcool adicalaughing) ). Cele pe care le am pana acum sunt sporturile (catarat, inot, bicicleta si altele), pe care nu le pot face chiar mereu, mai ales pe vremea asta aiurea, si cam tot ce tine de PC. Dar de capitolu jocuri si filme m-am plictisit. Poate aveti vreo idee, ceva eventual care sa necesite concentrare, si sa nu trebuiasca sa fii extrem de indemanatic, nu stiu, cv manual de exemplu. Orice tip de activitate e bine venit.

7 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Pariuri pe fotbal chiar si tenis. E destul de interesant sa joci 1 data pe saptamana si sa urmaresti meciurile...

| minrest a răspuns:

Citește. Citește cărți bune, cere concentrare, îți dă de gândit și atunci când nu citești și te face sa te gândești la alte lucruri decât problemele tale. Salut.

| adutzwtaw98 a răspuns (pentru minrest):

La ce folosesc cartile, cand ai o combinatie tare si te alearga garda..gandurile alea din carti iti apar in minte si te impiedici si ajungi la puscarie.ce-ai rezolvat..mai bine nu citesc decat sa ajung la puscarie :o

| minrest a răspuns (pentru adutzwtaw98):

Eu nu iti recomandam tie, persoana care intreba chiar asta vroia, ceva care sa o distraga. Dar ia sa vedem, se poate gandi cineva la o carte cand e in pericol? Doar gandurile sunt ale tale, nu iti apar in cap fara voia ta. Dimpotriva, sub efectul adrenalinei mintea selecteaza urgent doar ce are nevoie. Pe tine nici nu vreau sa te conving sa citesti, cu timpul de la beletristica buna ai ajunge la criminalistica si drept, si ai deveni un... ma rog, curier mult mai eficient. Bazeaza-te pe fuga in continuare. Salut.

| Sociopat a răspuns:

Benzi desenate

| adutzwtaw98 a răspuns:

Din moment ce ai spus : "de nevoie nu din dorinta proprie, ceva ce sa ma ajute sa ma relaxez'' relaxarea din start e dorinta ta proprie. si serios? droguri si alcool? de ce sa fi tu cel care care consuma si nu are bani? mai bine ai putea sa vinzi fraierilor. si castigarea banului din prostia altora poate fi un hobbywinking

P.S. : Asa merg lucrurile in Romania la Ora Actuala

| Kharisse a răspuns:

Încearcă să înveţi să cânţi la un instrument, nu e aşa greu cum pare şi nu ai nevoie neapărat de un profesor. Sau dacă ai imaginaţie, apucă-te de scris poezii sau poveşti ( pe care le-ai putea publica pe diverse site-uri).