| RoxanaCher a întrebat:

Am auzit ca in 2012 s-ar putea sa fie sfarsitul lumii, o noua lume etc.Numai inteleg absolut nimic! Sfarsitul lumii nu cred ca o sa fie deoarece Terra exista de foarte putin timp(in univers exista doar de cateva secunde sau ore! asa am afkat de la profa de geografiebig grin). Dar totusi ce va fi? Ca eu una numai inteleg nimic.

13 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Ramane de vazut.

| ceco a răspuns:

Nu mai e in 2012... s-a mutat in 2044laughing

| Tiffany89 a răspuns:

Majoritatea dintre noi au auzit despre 2012 sfarsitul lumii si profetia care spune ca in 21 decembrie 2012 lumea se va sfarsi. La fel ca alte profetii, predictii, preziceri, nu vom sti daca sunt adevarate abia atunci cand se intampla, sau se dovedesc a fi adevarate.

Se stie ca civilizatia maya este pe pamant cu vreo doua mii de ani inaintea erei noastre. Pe atunci civilizatia maya era una dintre cele mai evoluate civilizatii ale Terrei, daca nu chiar cea mia moderna de pe fata pamantului. Ei erau maestrii in astrologie si matematica.

Mayasii au fost de asemenea experti in astrologie si au avut destul de multe informatii despre miscariile constelatiilor si activitatiile celestiale. De asemenea ei au realizat un calendar bazat pe miscarile acestor stele ce intr-un final a controlat si dictat cursul vietii lor zilnice.

Mayasii au fost capabili sa masoare cu succes lungimea unui an(mayas) bazat pe activitatea solara si a fost un succes in studierea activitatiilor celestiale. Ei au fost capabili sa faca calcule matematice de foarte mare acuratete fara a folosi dispozitivele electronice pe care le avem noi in prezent.

Bazata pe aceste cunostinte despre mayasi, profetia care spune ca in 21 decembire 2012 vine sfarsitul lumii poate fi la fel de adevarata ca toate celelalte date si relatari oferite de mayasi despre constelatii si miscarile acestora.

| Tiffany89 a răspuns:

Majoritatea dintre noi au auzit despre 2012 sfarsitul lumii si profetia care spune ca in 21 decembrie 2012 lumea se va sfarsi. La fel ca alte profetii, predictii, preziceri, nu vom sti daca sunt adevarate abia atunci cand se intampla, sau se dovedesc a fi adevarate.

Se stie ca civilizatia maya este pe pamant cu vreo doua mii de ani inaintea erei noastre. Pe atunci civilizatia maya era una dintre cele mai evoluate civilizatii ale Terrei, daca nu chiar cea mia moderna de pe fata pamantului. Ei erau maestrii in astrologie si matematica.

Mayasii au fost de asemenea experti in astrologie si au avut destul de multe informatii despre miscariile constelatiilor si activitatiile celestiale. De asemenea ei au realizat un calendar bazat pe miscarile acestor stele ce intr-un final a controlat si dictat cursul vietii lor zilnice.

Mayasii au fost capabili sa masoare cu succes lungimea unui an(mayas) bazat pe activitatea solara si a fost un succes in studierea activitatiilor celestiale. Ei au fost capabili sa faca calcule matematice de foarte mare acuratete fara a folosi dispozitivele electronice pe care le avem noi in prezent.

Bazata pe aceste cunostinte despre mayasi, profetia care spune ca in 21 decembire 2012 vine sfarsitul lumii poate fi la fel de adevarata ca toate celelalte date si relatari oferite de mayasi despre constelatii si miscarile acestora.

| Alphawolf a răspuns:

Probabil nimeni nu sustine ca 2012 va fi sfarsitul lumii, dar in schimb sunt persoane care se pot pronunta(astronomi) si care sustin ca, alinierea Soarelui cu Ecuatorul galactic si cu stelele din centrul Caii Lacteea se va produce la data respectiva, iar in urma acestei alinieri vor fi calamitati naturale(cutremure in lant, uragane etc). Acesta profetie sau predictie este sustinuta de de un numar de persoane si infirmata de alt numar de persoane, dar foarte putini din cei in domeniu care se pot pronunta cred ca va fi sfarsitul lumii, ci mai degraba un nou inceput.
Interesanta constatare a profei de geografie. Asta invatati voi la scoala?

| madalinaaa89 a răspuns:

Ehee.parca trebuia sa murim in 2000laughing sau poate suntem noi fantome? app eu nu cred in chestia asta.
Iar filmul 2012 jur ca e cea mai mare prostie pe care am vazut-orolling on the floor mi-am irosit timpul in cel mai nechibzuit mod, uitandu-ma la acest filmlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Nu mai este sfarsitul lumi ca ultrareligiosi de site au depus un resurs in anulare la Prea Inalta Curte a Trinitati si au obtinut o amanare dar nu s-a stabilit data cand va fi ca asta depinde de noi cat de mult ne indreptam si ne vom intoarce la cainta si credinta iar pe atei sa-i trimitem la purgatoriu sa le curatam sufletele dracesti si o sa trimitem si pe profesoara aia de geografie sa invete si ea ca planeta noastra are cateva miliarde de ani nu cateva secunde sau ore asta numai daca ai inteles tu gresit. Acum cred ca te-ai luminat si ai inteles tot.winking laughing

| dragoslm a răspuns:

Pai se spune ca in 21. 12. 2012 toate planetele o sa se alinieze in linie dreapta si s-ar putea ca Terra sa iasa din orbita. Eu nu cred. Dumnezeu decide cand o sa fie Armaghedonul sau Apocalipsa. Cauta in Biblie. Acolo ai raspuns. Exista un film numit 2012. Arata cum se surpa pamantul si etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsiul lumii poate fi orcand vrei u da numai pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostiilaughing Pe vremuri se spunea ca in anul 1999 o sa fie apocalipsa insa eu is din 98 si pana acum n-am murittongue nu crede in toate prostiile pe care le auzi... Dumnezeu decide ce se va intampla cu noi big grin credma nu va fi niciun sfarsitul lumii

| marianaa a răspuns:

Eu nu cred nimic asa se zicea si in 2000 ca va fi sfarsitul lumii dar surpriza inca mai traim!

| AndreiXdeyu a răspuns:

Nu va fi nici un S. F! SF lumi este doar in capul nebunilor asa ca nu va fi nimic ii o prostie SCZ.