| GeorgianaDragus a întrebat:

Am auzit ca multi sau sinucis din cauza filmului avatarstraight face
eu una l-am vz si u l-am inteles numi 1%
straight facestraight facestraight face|straight face
despre cei vbstraight face

Răspuns Câştigător
| Nevermindd a răspuns:

Avatar spune povestea unui veteran de razboi pe nume Jake, care este trimis intr- o colonie umana pe o planeta indepartata numita Pandora. Scopul acestei baze este de a extrage si de a folosi cat mai multe dintre resursele minerale foarte numeroase ale planetei. Dupa o serie de evenimente ce-i arata cu adevarat cine e de partea dreptatii, Jake ajunge sa se lupte alaturi de rasa bastinasilor Na'vi chiar impotriva oamenilor. Oamenii au creat o tehnologie cu care ei pot sa posede corpurile bastinasilor, preluand astfel controlul acestora, folosindu-le drept avatare.(CinemaRx.ro)
Şi. Tinerii nu au gânduri sinucigaşe pentru că au văzut Avatar, ci pentru că au înţeles cât de imperfectă este lumea în care trăiesc.
http://videonews.antena3.ro/......ii-in-SUA/
Pelicula te influenţează când eşti excesiv de sensibil. Înclin să cred că un astfel de film nu putea să provoace o aşa de puternică determinare ( "Este aberant să vrei să te sinucizi pentru că nu poti ajunge pe Planeta Pandora. Nu există asa ceva. Depresia pe care o manifestă o parte din cei care au văzut filmul vine de la constientizarea imperfectiunilor din lumea în care trăiesc. O persoană sănătoasă nu s-ar sinucide după vizionarea filmului, e clar că cei care au făcut acest gest aveau multe alte probleme"(Cristian Andrei))

10 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu da credibilitate 100% celor auzite! --- recenzia filmului o poti citi aici : http://cristimirea.blogspot.com/2010/01/avatar-3d-recenzie-film.html

| Skylerx a răspuns:

Nu stiulaughing De ce sa te sinucizi pentru un film? Nici eu una nu inteleg poate e prea trist unii asa au facut si cu unele telenovele de pe kanal D de la filmul EZEL. Eu ma uit la el si mi s-a parut ok filmul si el e cam trist.

| alyna a răspuns:

Buna!
Avatar spune povestea unui veteran de razboi pe nume Jake este trimis sa infiinteze o colonie umana pe o planeta indepartata numita Pandora. Scopul acestei baze este de a extrage si de a folosi cat mai multe dintre resursele minerale foarte numeroase ale planetei.

Dupa o serie de evenimente ce-i arata cu adevarat cine e de partea dreptatii, Jake ajunge sa se lupte alaturi de rasa bastinasilor Na'vi chiar impotriva oamenilor. Bastinasii au o proprietate foarte interesanta, de aici venind si numele filmului.

Ei pot sa posedeze corpurile umane, luand astfel infatisarea acestora, folosindu-le drept avatare.
Sper ca te-am ajutat!
Bye!

| Anastasiaa a răspuns:

Nici eu nu l`am inteles, mi se pare cea mai mare porcarie de pe lume, desi este atat de mediatrizat straight face. cat despre cei care s`au sinucis din cauza filmului, nu ii inteleg nici pe ei straight face. nu stiu cum pot cei care au contribuit la regia filmului, actori, scenaristi, etc. sa doarma noaptea stiind ca din cauza filmului acesta de rahat s`au omorat atatia oameni straight face. pe mine una m`ar apuca remuscarile si l`as retrage de pe piata!

| eXcisioN a răspuns:

Nu este adevarat. Majoritatea lumii este cretina. Adica... pana mea, sa te sinucizi din cauza unui film este foarte absurd.

| Malasuerte94 a răspuns:

rolling on the floor sincerc cred ca e o porkerie. sa te sinucizi pentru un film?! :O asa de mult e biletu la film laughing?

| Teddy_6960 a răspuns:

Poi sunt destui sihopati care au vazut filmul si care chiar cred ce se intampla.De exemplu au vazut cum oameni aveau propiul avatar iar dupa aia erau inlocuiti(ei bine acesti sihopati creed ca asa ceva se intamplalaughing iar ca ei sa nu fie inlocuiti se omoara.Adevarul este ca sunt multi prosti de genul asta.Pls funda

| TheAnonym a răspuns:

Este vb de Jack Sully care vine in locul fratelui sau care a murit pe planeta Pandora. Care traiau niste creaturi numite Na`vi. El se conecteaza cu Avatarul saucare seamana cu el. El se bucura fiind in carucior poate vedea cum poti merge cu picioare, cum simti pamantul...Se duce in padure unde se rataceste si se intalneste cu o fata.Il duce in sat. Ei doi fata si Jack fac un cuplu iar oameni incep sa distruga totul. Dar acum Jack Sully incepe sa ii atace pe oameni cu animalele care le-a prins un fel de cal si un fel de pasare sunt doua animale. Dupa ce era sa fie aproape omorat Avatarul dar fata care era si fiica imparatului a inceput sa il apere.Cazut la pamanat din cauza deconectari unui om. Dupa ce aproape s-a terminat razboiul era sa moara fiind deschisa caseta de conectarea dar a venit fata imreuna cu niste animale si a aflat ca el nu este na`vi este un om. Am uitat sa va spun la inceperea razboiului el si neste prieteni a plecat fiin amenintati ca vor alungati un padure dar i-a ajutate pe na`vi in timp ce Jack a fost conectat. In acest timp inamici oameni a prabusit avionul si pilotul a murit.
Mi-a placut filmul cel mai calumea fil vazut de mine in viata chiar daca am 10 ani. P. S imi place si filmul 2012.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti si vei intelege. Momentan ramai la Veronica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))) daca n-ai inteles dc ai mai pus "intrebarea"? este vb despre 1 clona si 1 albastra care fug de 100 de roboti si 100 de nave spatiale