| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat o pizza si vine peste ceva timp... stiti cumva daca transportul e gratiuit sau trebuie platit? Vreau sa stiu cam cat e? no fi cat o pizza nu?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

E gratuit. Dacă vrei lasă 2-3 lei ăluia care o aduce drept bacşiş.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi? Fiecare pizzerie are proprile tarife la transport si propriile zone de livrare gratis. De unde sa stim noi de unde ai comandat tu si ce tarife au ei? Pe bune acum...

| cool1 a răspuns:

In general transportul trebuie platit in functie de cat comanzi. Daca ai comandat in jur de 5 pizza, e vreo 3-5 lei. Daca ai comandat doar 1-2 vreo 5-7 lei.Sunt si piterii care au transportul gratuit dar sunt rare si au pizza scumpa. fundita?

| Maran_Denisa_1990 a răspuns:

Daca ai comandato din orasul care stai nu [platesti dar daca nu este in orasul care stai sau sat nu e gratis trebuie sa dai ceva banuti.