| anonim_4396 a întrebat:

AM NEVOIE DE RASPUNS URGENT! Aseara i'am lasat biletel tatalui sa imi lase 13 lei pe masa ca sa imi iau ceara de epilat, dar nu i'am scris si motivul. Acum vine acasa in curand si o sa ma intrebe ce fac cu banii. Eu doar nu ii zic ca imi iau ceara ca zice ca n'am eu nevoie de asa ceva si ca are lucruri mai importante de luat. Culegeri am destule, plus ca se termina semestrul deci n'are rost sa ii zic ca ne cere sa cumparam o culegere. Si sa ii zic ca sunt pentru mancare nici nu se pune problema ca eu cer 2-3 lei pe mancare, de unde pana la 13? CE SA FAC ca ma fac de ras la farmacista ca i'am zis ca vin azi sa iau?!?! Nu imi spuneti sa zic adevarul ca n'are rost, nu o sa mearga happy

Răspuns Câştigător
| Loredana123 a răspuns:

Pentru un cadou unei colege. Fondul clasei. Merigi la un film cu o prietena. Este ziua dirigintei si ati pus toti bani sa-i cumparati cadou.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Partial legat de intrebarea ta: niciodata in viata ta sa nu-ti minti parintii, mai bine iti tai o mana decat sa minti un parinte, e un gest extrem de urat, te umileste ingrozitor si te face sa fii subom. Nu te vei mai putea uita in ochii lor, ai oamenilor si nici la tine in oglinda, tine minte asta, fiindca o minciuna spusa unui parinte iti poate distruge viata.

| Wehrmacht a răspuns:

Spune-i ca altfel "imprumuti" aparatul sau de ras.

| KodrutZ a răspuns:

Ce familie de furnici sinteti voi? 2-3 RON pe mincare? Vreau si eu preturi de-astea! Nu de alta, dar azi am luat 2 rosii, 3 castraveti si un dovlecel si am dat mai bine de 6 RON pe ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Spune-i ca vrei sa iesi cu cateva colege la un suc, dupa ore.

| PedoBarbie a răspuns:

Orice ar fi să nu minţi. Spune-i adevărul (că ai nevoie de bani: 13 lei pentru ceară).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca esti insarcinata si ai si tu pofte...

| kitra97 a răspuns:

Buna! Spune-i ca ai avut o datorie de mai demult la o persoana. Te va crede happy
Spun din propria experienta happy
Bafta!

| Snitzel a răspuns (pentru kitra97):

Cu raspunsul asta, poate se trezeste fata cu 2 dupa cap.

| Carmen100 a răspuns (pentru kitra97):

Super tare! Pe urma o sa fie ceva de genul "13 lei datorie?!?!?! Da' ce ai cumparat?!?! Ce ti'am zis eu sa nu faci datorii la oameni ca nu e bine.
Si oricum stie ca eu nu iau lucruri pe datorie happy

| mariusraduica a răspuns:

Pori sa ii zici ca trebuie sa cumperi hartie de turnesol de la farmacie pentru ora de chimie, la laborator.

| anonim_4396 explică (pentru mariusraduica):

Dawinking

| Lalalalovela a răspuns:

Spune.i ca iti trebuie banii pentru o carte care ti.a placut si vrei neaparat sa o cumperi

| Stefania_Bondoc_1995 a răspuns:

Ii poti spune ca vei iesi in Parc sau cu fetele si iti trebuie niste bani sa va luati un suc.