| Daneala a întrebat:

Am o problema cu rularea filmelor de pe pc pe tv prin cablu hdmi. nu-mi arata subtitrarea,iar daca dau sa o caute online si sa o puna, filmul se misca prost (agata). folosesc bs player si am televizorul asta: http://www.altex.ro/......ue40h6200. stie cineva ce e de facut?

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Verifica cu atentie cablul hdmi, sa nu aiba vreo intrerupere si curata bine de pref cu o pensula curata portul hdmi din tv.Trebuie insa sa verifici in manualul tv-ului ce tip de fisiere pentru subtitrare suporta. In ce priveste subtitrarile cautate on-line, asta depinde si de viteza ta de internet.
Bafta!