| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...Mama nu prea ma lasa sa dorm la nimeni.Eu vreau sa dorm pe la prieteni, toti vorbesc pe la scoala " Am facut o petrecere in pijamale super tare cu x "; " Cea mai tare noapte la y ", iar eu ma simt prost. O colega a dormit pe la mine la tara, dar mama nu ma lasa sa dorm pe la ea.Cum sa o conving ca sunt destul de mare sa dorm pe la prieteni?
P.s : Am 11 ani.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 11 ani dormi acasă!
Dacă prietenele stau în cap, stai și tu?
Vezi că nu gândești?
Nu ești destul de mare, ești încă un copil, depinzi de părinți, așa că ASCULTĂ de ei!
Pa, pa.

| ovidius a răspuns:

O discuţie în care să îi explici DE CE e aşa de important lucrul ăsta pentru tine ar putea rezolva problema.

| Dariusuu a răspuns:

Şi crezi că la 11 anişori e normal să dormi la cineva acasă?

E incredibil cum se maturizează generaţia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca sunt prea mica pentru a dormi la cineva...Adica acasa au incredere sa ma lase singura ore/zile intregi si o noapte pe la o colega nu ma lasa?

| Northern a răspuns:

Probabil că mama ta nu are încredere în prietenii sau prietenele tale. Părinții sunt grijulii, foarte grijulii.Trebuie să înțelegi acest lucru.Vei avea timp să tot dormi pe la prieteni.Toate la timpul lor.

| LivingLouder a răspuns:

Nu crezi ca nu esti destul de mare? Mama ta are dreptate. Esti mult prea mica pentru asa ceva.

| maria33 a răspuns:

Chiar crezo ca y si z au dormit x. Probabil au mers una la alta au stat 2 ore in care s-au uitat la un film si cam asta e petrecerea lor. Te simti exclusa? De ce? Pentru ca nu ai ''dormit'' o noapte la ele. Stai calma, si invita o prietena la tine, de ce trebuie sa mergi tu la altele? Fii tu gazda.