| BigBane a întrebat:

Am placa de baza G31M-S2L
Daca imi cumpar placa video gainward gtx 285 se potriveste la placa mea de baza?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Avind in vedere ca o ia la un pret de flasneta gen GT 630 cu DDR3... merita, pina vede prima factura la curent, cel putin.winking

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la nici un centru pentru asa ceva.
2. E compatibila.
3. Dar nu merita. Placa aia consuma de rupe si performantele nu mai sunt prea wow.

| KodrutZ a răspuns (pentru sltlp):

Avind in vedere ca o ia la un pret de flasneta gen GT 630 cu DDR3... merita, pina vede prima factura la curent, cel putin.winking

| lovemeoana a răspuns:

Mai bine mergi cu calculatorul la un centru specializat. ei iti vor spune ce si cum.

| Alex215 a răspuns:

Sa te asiguri ca sursa ta va face fata la consumul mare de curent al placii video. Producatorul recomanda o sursa de minim 550W.