| allepurple a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Stiti ca pe facebook chatul e impartit de obicei in doua parti, una peste "more friends", si cea de dedesubtul a "more friends". Intrebarea mea este daca nu cumva in partea de deasupra, unde iti arata doar cativa prieteni, nu tii arata si pe cei invizibili? Fiindca spre deosebire de partea de dedesubtul a "more friends", in aceasta iti arata si persoane cu bulina verde (adica online), si cele de pe telefon, dar si fara nici un fel de semn. Asa ca o persoana care iti apare in lista de deasupra a more friends si nu arata ca e online sau pe telefon, atunci e pusa pe modul invizibil pe chat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acolo apar cei ce sunt online, restul in niciuncaz nu sunt cei invizibili, sunt doar niste contacte afisate dupa anumiti algoritmi care nu sunt cunoscuti, se presupune ca pe langa cei activi sunt prietenii cu care tu interactionezi cel mai mult sau prietenii prietenilor cu care tu interactionezi.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista invizibil la facebook.Cei fara bulina sau tel nu sunt pe facebook in acel moment.

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Pai ..Nu e pe modul invisible!
Acele persoane sunt cele care isi petrec mult timp online si sunt aproape mereu pe facebook, dar si vorbesti cu ele.
Celelalte, sunt cele care nu prea stau online, dar nici nu prea vorbesti cu ele.
Sper ca te.am ajutat! happy