| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Am tot vazut ca lumea ia flori la nunta. Eu o sa fiu domnisoara de onoare. Mai iau flori? Ma car cu ele?

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Trebuie sa iei si flori.

| katy a răspuns:

Florile se dau la cununia civila, deci ii iei si tu

| GinoLANETTI a răspuns:

Este un gest frumos sa iei flori, ia-l din politete nu din obligatie.

| Bebelucelu a răspuns:

Normal ce naiba zici ca te cari cu ele cine se insoara verisorul de gradul al 5 sa nu ii dai flori

| Sportacus28 a răspuns:

Chiar daca esti domnisoara de onoare, asta nu exclude gestul frumos de a aduce flori. Parerea mea este sa cumperi un buchet frumos, sigur vei face o bucurie atat miresei, cat si mirelui

| marialuiza45 a răspuns:

E un obicei ca atunci cand mireasa este felicitata sa i sedea flori. Eu zic ca ar trebui sa iei.