| MysteriousGirl244 a întrebat:

Am un coleg de banca, insuportabil. Eu dau tot de la mine sa ma inteleg cu el, iar el se comporta ca un badaran. Eu ii zic " Hai sa ne intelegem mai bine ", el " Nu pot si nu vreau ". Cand am auzit cuvintele astea mi-am iesit din fire. Culmea e ca am mai stat cu el in banca acum 2 ani, iar atunci ne intelegeam foarte bine, parca eram frati, iar acum! A avut o perioada de 2-3 zile in care ma si miram la cat de bine ne intelegeam, pana cand miercuri, a inceput sa imi jigneasca picturile la desen, si m-am enervat, asa ca de al dracu ce-i mi-a mazgalit desenul cu un punct mare si urat. De atunci, a tinut-o tot asa! Ce sa ma fac cu el? I-am zis dirigintei sa ma mute de langa el de vreo 10 ori, dar nu. De acum nici eu numai stiu ce sa mai fac. Am nevoie de sfaturile voastre ce sa fac in legatura cu el. Cel mai bun sfat, primeste funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu cred ca colegul tau are nevoie de un ajutor de specialitate, de un psiholog, cel mai bine este sa vorbesti cu psihologul scolii.
Sa stii ca asa sunt unii oameni, isi schimba comportamentul când nici nu te astepti.

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord -mergi la psihologul scolii.
Mai mult decat atat, sa stii ca daca te vei ruga, Dumnezeu te va asculta.

| OtakuShoujo a răspuns:

Ignora-l.Va vedea ca nu-i dai importanta si te va lasa in pace.Asta fac eu cu colegul meu de banca. Ignoranta e cea mai puternica arma.

| JustMeAlexandra a răspuns:

Raspunde-i si tu cu aceeasi moneda! Daca el iti mazgaleste picturile,fa-i si tu la fel! Iar daca el tot te respinge si nu te baga in seama,fa-i si tu acelasi lucru!
Cand sunteti la ora, fi atenta la ce-ti spune profesoara/profesorul si nu-l baga in seama, iar in pauza vorbeste si stai cu alt coleg cu care te intelegi bine.
Lasa-l pe el sa stea cu cine vrea, iar daca nu sta nimeni cu el, o sa vezi ca o sa vina la tine sa va imprieteniti din nou.
Funda?

| OtakuShoujo a răspuns (pentru JustMeAlexandra):

Da,dar daca ii plateste cu aceeasi moneda, copilul ala poate sa il/o spuna dirigintei.

| JustMeAlexandra a răspuns (pentru OtakuShoujo):

Da,dar si ea poate sa-i spuna dirigintei ca copilul ala i-a facut la fel.

| OtakuShoujo a răspuns (pentru JustMeAlexandra):

Pai scrie clar ca l-a spus, dar n-a bagat-o in seama.