| Jaqueline_Silvya_1990 a întrebat:

Am un rottweiler de 2 luni si acum câtva zile i a tăiat coada, mi se pare cam lunga. De la a cată vertebra se taie coada? Si mai creste asa mult?

3 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Tocmai m-am uitat la un clip la cum se face procedura, ca sa pot sa-ti raspund. Insa nu pot decat sa intreb: Cum te-a lasat inima sa faci asa ceva? Daca e inca pui, se face fara anestezie, iar urletele puiului sunt naucitoare!
Taierea cozii e pur estetic si dupa moftul stapanului.
Gandeste-te pentru ce ai adoptat acel suflet inainte sa-i mai faci ceva de genul!

| alexutzzza18 a răspuns:

Mie personal, mi se pare o prostie sa tai coada unui caine. E ca si cum, mama ta ti-ar taia mana sau piciorul ca i se pare prea lunga. Plus de asta, il doare si il supui la suferinte groaznice.
Fiecare cu parerea lui...

| Jaqueline_Silvya_1990 explică:

Nu a fost alegerea mea sa i tai coada, ci alegerea mamei mele!