| cornelut a întrebat:

Am vazut acum 6 ani un desen pe animax fain rau. Era cu un baiat care avea o mana de fier si o transforma in cutit etc. Si avea o sora care se transforma in armura pe care el o purta... Imi spuneti si mie cum se numeste? v-a rog. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| digital7shady a răspuns:

Fullmetal Alchemist.
Si avea frate, nu sora. Si nu se transforma in armura, ci si-a pierdut corpul in urma unui experiment(au incercat sa-si invie mama din cate imi amintesc) iar Eric(cel cu mana de fier) i-a pus sufletul in acea armura.
P.S. "va rog".