| M4RK a întrebat:

Ati observat ca parca trece timpul mai repede?(mie asa mi se pare)happy

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Asa este.sau poate traim noi mai intens?

23 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu trece mai repede, totul se intamplá la nivelul perceptiei.
Ai uitat ca suntem in epoca vitezei? O sa trecem in aia supersonicá.atunci sa vezi cum trece timpul.

| Razvan a răspuns:

Timpul e constant.Noi il percepem diferit

| Gabystelistu95 a răspuns:

Si mie mi se pare, este iarna si de-aia.

| SweetCandy a răspuns:

Depinde si de starea mea de spirit, fiindca daca nu ma simt tocmai bine, trece ff incetbig grinin rest ziua este un pic mai "scurta" pentru ca se intuneca mai devremebig grin vine iarnahee hee

| M4RK explică:

@Gabystelistu95 nu eu ti-am dat stupid uitate la profil happy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

De obicei cand vrei sa treaca incet .trece repede iar cand vrei sa treaca cat mai repede trece cu viteza melculuihee hee

| Gregory a răspuns:

Salutare! Dupa 2012, planeta Pamant va translata intr-o noua dimensiune. Terra se manifesta ca un imens circuit electric. Exista un fel de cavitate electromagnetica situata intre planeta noastra si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 km distanta de suprafata pamantului.
Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice terestre au fost descoperite de fizicianul german W. O. Schumann intre anii 1952 - 1957, si ele permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei.
"Bataile inimii" Pamantului se accelereaza Rezonanta Schumann este prezentata de geofizicienii contemporani drept "bataia inimii" planetei noastre. Aceasta a avut o valoare constanta de 7, 8 Hz timp de mii de ani. Insa incepand cu anul 1980, s-a observat o accelerare, mai intai lenta, apoi din ce in ce mai rapida (dupa 1997), pana cand a atins astazi valoarea de 12 Hz. Cresterea frecventei vibratorii a planetei noastre face ca 24 de ore de viata pe planeta noastra sa corespunda de fapt cu numai 16 ore reale, in termenii timpului terestru. Pare o explicatie destul de plauzibila pentru criza acuta de timp cu care ne confruntam la ora actuala... Iar curgerea timpului terestru se va mai accelera, pe masura ce ne apropiem de "Punctul Zero", care corespunde inversarii polilor magnetici ai Pamantului. Caci daca 24 de ore ale zilei reprezinta inca, la ora actuala, 16 ore efective, diferenta dintre acestea se va mari exponential, astfel incat la trecerea prin Punctul Zero, pe care unii il situeaza la sfarsitul anului 2012, 24 de ore din anul 1980 vor corespunde la 0 ore efective. Altfel spus, timpul terestru nu va mai exista! Consecintele acestui fenomen sunt incalculabile si sfideaza orice imaginatie: intreaga planeta si toti locuitorii ei vor trece intr-o alta dimensiune!

| JoJo a răspuns:

Si mie mi se pare ca trece timpul repede... cel putin cls a-IX a a trecut imediat, abia daca am simtit-ohee hee acum trece si a-X a si tot asa. Zboara timpul pe langa noi...

| remus a răspuns:

Parerea ta este certitudine, s-a contatat, datorita rotatiei accelerate a pamantului si a inversarii polilor magnetici, ziua are acum 16h in loc de 24h, se va comprima timpul de asa natura, 1an va fi cat o luna, 1luna cat o zi, 1zi va fi o ora, 1ora va deveni un minut, etc

| Dragosgan a răspuns:

Poate nu ati observat dar se intampla ceva ciudat cu planeta noastra. Ce se intampla vom afla doar in 2012! Daca nu se intampla nimic atunci, Pamantul v-a mai trai ceva... Cercetatrii spun ceva cu timpul... Vom ajunge sa trebuiasca sa schimbam orele, pentru ca coordonarea lor nu este corecta. 2012, ne va salva sau ne va distruge.

| Aurelia a răspuns:

Din unele perspective, da, si mie mi se pare ca trece rapid timpul, dar din altele foarte incet...cum ar fi din perspectiva orei de istorie de la scoalalaughing

| dorina02 a răspuns:

Da, asa e! Mai e putin si vin sarbatorile de iarna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna trece mai repede pentru ca este ziua scurta, vara la ora 21 suntem afara pe cand acum, este bezna, stau la caldurica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uzule, pot sa-ti spun ca trece chiar prea repede.nu ai timp nici sa te trezesti ca lumea, ca trebuie sa te si culci la loc.eu de pilda nici nu ma mai schimb.plec la servici in pijamale ca sa nu mai pierd timpul. ceva e in neregula cu timpul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da... s-a contractat timpul, zboara zilele cit ai zice peste. Nu mai ai timp sa faci nimic, ca deja e noapte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este si mie mi se pare la fel ca timpul trece mult mai repede, cand eram copil parca trecea mai greu timpu dar acum trece mult mai repede acu' e luni acu' e duminica. De ce? nu stiu si eu ma intreb...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'Neatsa.
Ai dreptate. La scoala cand mai uit la ceas vad ca a trecut jumatate din ora, pe cand profesorul a spus 3 fraze.
Si cand vin seara la 7 acasa e intuneric ca la ora 12 noaptea vara.
Te trezesti, mananci, te schimbi, pleci, vii, te schimbi, mananci, te culci laughinglaughing...

Dar oricum timpul trece mai repede.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pana sa invat sa-mi fac prieteni, s-a dus un sfert din viata, pana sa inteleg ca trebuie sa le spun parintilor ca ii iubesc, deja sunt pe moarte, pana sa-mi revin din socul sfarsirii lor, am si murit!
Da, trece repede, enervant de repede si ma vad neputincioasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e, din pacate :-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au facut astia cateva studii si au ajuns la aceeasi concluzie...de fapt constanta timpului a fost decisa intr-un moment al evolutiei, deci nu are cum sa fie doar o constanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce timpul trece asa de repede?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fratilor mai excludeti si voi ideea cu schimbarea polilor ca asta nu se va intampla peste noapte ci in decurs de cateva sute sau chiar mii de ani, nu mai chiuliti atata de la geografie, si nu mai credeti chiar toate aberatiile care nu au nici o logica. Da intr-adevar timpul trece mai repede, dar asta nu se vede ci se simnte, fiecare dintre noi simnte ca parca timpul trece mai repede, daca vreti o informatie logica care sa explice acest fenomen intrati pe http://apocaliptic-2012.blogspot.com/......epede.html si veti intelege.

| Woodie a răspuns:

Ce pot sa zic timpul chiar trece repede si e enervant de aia trebuie sa iti traiesti viata la maxim sa nu te feresti de nicio tentatie pentru ca odata ce imbatranesti se feresc ele de tine