| lulu_1818 a întrebat:

Avand in vedere pozitia geografica a neuronului, care este masa neutronului?straight face

Răspuns Câştigător
| cryssa a răspuns:

Aaa 1?big grin

10 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Ba ce draq vrei sa zici:.

Neutronul este particula din nucleul atomic cu masa (mine=1, 675·10-27kg), neutră din punct de vedere electric (qn=0 C).

Neuronii sunt o clasă de celule specifice pentru sistemul nervos. Neuronul este o celulă adaptată la recepţionarea şi transmiterea informaţiei, unitatea elementară (celulară), embriologică, anatomică, funcţională, trofică şi metabolică a sistemului nervos

| ღAnonimღ a răspuns:

Era sa zic eu ceva... fraiere.

| ღAnonimღ a răspuns:

Sry, varumeu la pc

| 3ntzz a răspuns:

Nu stiu da... tu ce crezi?
Ou vs. gaina
The winner are?

| 3ntzz a răspuns:

Si app masa neutronului ar trebui sa fie egala cu cea a electronului.
Dar parerea mea ( presupun ca una proasta) este ca neutronul n-are masa!

| eu09eu09 a răspuns:

Cum pozitie geografica malaughing masa unui neutron mine=1, 675·10-27kg

| Anonim69 a răspuns:

Intrebarea nu e formulata corect, incerci sa deruti prin faptul neuronului.Neutronul are mine=1675·10-27kg avand sarcina neutra fiind calculata astfel: n= -(cu-·2)+cu+= -(o, 534·2)·10-19+ 1, 068·10-19=
-(1, 068·10-19)+1, 068·10-19=0.

| Patricia a răspuns:

N-am idee, nu prea cred ca se poate calcula laughing

| glitt3r a răspuns:

Neutron sau neuron? Sunt lucruri TOTAL diferite.

| jessyca_5795 a răspuns:

Mine=1675·10-27kg),