| Alfonso a întrebat:

Ba fratilor,suparare mare!Se pare ca in sfarsit a aparut o versiune in eng a jocului Dragon ball online!Sun mare fan al seriei,si vreau din tot sufletul sa-l joc,si am asteptat un an si mai bine sa apara aceasta versiune!Iar acum cand a aparut,nu merge sa-mi fac cont! Can dau "Create Account" imi apare un mesaj"Warning:you must click to create an account"si dau ok,si iar Create account,iar apare mesaju si tot asa la nesfarsit!Ce are?!Va rog mult,cine stie,ce e de facut!Imi doresc mult sa joc jocul asta!Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Furnicutza a răspuns:

Am facut pe acesta:
http://www.mmorpg.com/
Si acolo unde cauti jocurile, se afla si dragon ball. daca nu e ok scrie-mi repede sa iti fac dincolo ca trebuie sa plec de acasa.Scrie-mi si daca e ok.

13 răspunsuri:
| Alfonso explică:

Jocul e MMORPG, adica ca Metin2 asa, trebuie downloadat.Nu l-am downloadat ca intai trebuie sa-ti faci cont!

| Furnicutza a răspuns (pentru Alfonso):

Bun,am facut contul.Iti dau aici datele sau imi dai adresa de messenger?

| Alfonso explică:

Ms! Dale aici.Dar nu stiu cum o sa ma loghez ca nu scrie nicaieri loghin, doar create account!

| Furnicutza a răspuns (pentru Alfonso):

Scrie sus de tot login.Iesi si intra iar.Deci username: Alfonso_tpu si password: uptosnofla
Adica invers numele tau fara bara jos. Spune-mi daca ai reusit.Bafta.

| Alfonso explică:

Tu ai facut cont pe acesta: http://www.dragonballonline.es/account.php,sau acesta: http://dbmmo.com/......rope.html. Pentru ca primul era cel bun, al doilea e alceva...Si daca ai facut cont pe primul, nu stiu dar eu nu gasesc unde scrie login...

| Alfonso explică (pentru Furnicutza):

Nu,se pare ca acela, e doar un sit unde sunt listate jocurile online! Dar nu de unde sa le poti juca! Mie imi trebuie acesta
http://www.dragonballonline.es/,bine inteles daca poti si ai timp, deja te-am retinut cam mult.

| Furnicutza a răspuns (pentru Alfonso):

Am intrat la forum sa vad daca zic ceva acolo>si scrie ca site-ul este indisponibil momentan.Nu m-ai retinut, am sa mai incerc sa fac cont si acolo. urmareste aici raspunsurile mele.Ok?

| Alfonso explică (pentru Furnicutza):

Ok,mersi mult!

| Furnicutza a răspuns (pentru Alfonso):

Daca reusesc, merit o funda uriasa?happy

| Furnicutza a răspuns (pentru Alfonso):

Am facut pe acesta:
http://www.mmorpg.com/
Si acolo unde cauti jocurile, se afla si dragon ball. daca nu e ok scrie-mi repede sa iti fac dincolo ca trebuie sa plec de acasa.Scrie-mi si daca e ok.

| Alfonso explică:

Numai una?!

| Alfonso explică:

Scz,dar trebuie sa inchid,daca reusesti, lasa aici raspuns, verific maine! Inca odata multumesc!

| JIJ a răspuns:

Daca va plac seriile Dragon ball atunci veniti pe acest forum unde veti gasi o comunitate de fani romani dragon ball si altii care joaca Dragon ball online. : http://dragonball-z.ro/e107_plugins/forum/forum.php

| Furnicutza a răspuns:

Ai descarcat jocul sau vrei sa joci online? Trimite-mi link-ul si id-ul de messenger si incerc sa iti fac eu un cont, apoi iti schimbi parola.