| MysteriousGirl244 a întrebat:

Bun TPU :/! Mai e aproape 1 luna pana la ziua mea de nastere si chiar mi-as dori si eu sa am o zii de nastere super. dar nu se poate. Pana acum mai mereu mi-am facut ziua de nastere, dar anul asta, nu! Implinesc 11 ani si chiar mi se pare banal sa imi tin ziua de nastere doar cu o prietena si sa ma plimb in malll asa aiurea. Acasa nu pot ca eu locuiesc cu bunicii iar ei numai pot sa curete sa faca, sa drege, etc. si nu pot acasa...! Mi-as dori mult sa chem 7 copii na de exemplu acasa, dar nu pot! Chiar mi-as dori, dar crying(((((( nu pot! Help me! Ajutati-ma, spuneti-mi o idee.Dau funda celui mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

De ce nu rogi un prieten sa te lase sa faci la el acasa o petrecere il inviti si pe el si gata.sau mergi la un gratar undeva afara si acolo puteti avea muzica de la o masina cumparati bautura si mancare.La multi ani de pe acum!

| AcadeaAnonima a răspuns:

Scumpo, o sa incep frumos :
Poate ca nu se poate la tine acasa si tu esti trista, dar priveste partea buna a situatiei ( cel putin din perspectiva mea ) : eu zic ca e chiar mai bine in oras cu prietenii decat acasa.In casa e spatiul mic, faceti mizerie, sunt si bunicii langa voi si mna ( nu ca ati face mare lucru la 11 ani, oricum va simtiti mai liberi singuri ). Gandeste-te ca afara e cu totul si cu totul mai distractiv.Si am o intrebare, aceea fiind : de ce poti merge doar cu o prietena in oras si nu cu mai multi? Pana la urma mall-ul e mare si incap toti, iar este mai distractiv in grup.Si acum, eu, care sunt mai mare decat tine ( nu cu foarte mult, dar totusi...) imi doresc o zi de nastere super ( normal ) si pentru mine "super" consta in : afara, cu 5-6 prieteni plimbandu-ne ca nebunii prin parc, iar seara sa mergem in fata blocului cu o punga cu seminte.Simplu!

La multi ani de ziua ta, oricum! (Stiu ca mai e o luna, dar pana atunci nu mai e asa mult si poate nu reusesc sa-ti spun atunci )

| EuuRazvan1234 a răspuns:

Te duci la un suc cu mai multi prieteni. Vorbiti, discutati, etc. Sau poti sa mergi sa inchiriezi o sala, sau sa rezervi o masa la un restaurant undeva. Nu stiu ce sa zic...