| AdyPin a întrebat:

Am 13 ani si sunt fata, as dori sa stiu ce tip de "lupta" ar fi mai indicat sa practic? Nu stiu ce sa aleg dintre ProWresling sau ThaiStyleBoxing este mai usor primul, dar nu sunt sigura. Oare sunt bune si Artele Martiale Rusesti sau Pi Qua Quan? Acestea sunt pentru aparare si chestii de genul asta.Nu mai suport sa se ia lumea de mine fiindca cuvintele nu ajung asa ca trebuie sa le demonstrez ca sa creada ceva...

Răspuns Câştigător
| darius4181 a răspuns:

Aste sunt joaca de copii!
Pentru ce ai zis tu acolo trebuie sa faci kick boxing, MMA, Aikido!
E indicat daca faci sporturi de "lupta"
Sa nu prea te dai mare sau de ex. :
Vine cineva si te injura si tu mergi pe el si ii dai un pumn! Ce ai rezolvathappy
Mai bine fa aikido este cel mai bun!
La aparare, doar la aprarare!

| AdyPin explică (pentru darius4181):

Multumesc pentru ajutor, dar astea nu imi trebuie doar pentru aparare doar ca sa fac antrenament sa vada ca sunt si eu buna la ceva si sa ma asculte toti happy

| AdyPin explică (pentru darius4181):

Pai da...dar stii ceva academii sau scoli de lupte pentru box sau ceva de genu in Romania? Tatal meu ma indeamna sa merg in new york dar nu vreau sa imi pierd prietenii, desi este ceva super care ti se poate intampla doar o data in viata...Ce sa fac?!?

10 răspunsuri:
| Bogatasul a răspuns:

Kick box

| AdyPin explică (pentru Bogatasul):

Da...Si eu ma gandeam la asta, multumesc!

| Sebytza21 a răspuns:

Practiva vovinam viet vo dao sigur nu se mai ia nimeni de tine

| AdyPin explică (pentru Sebytza21):

Pai..Am vazut pe net si e destul de tare, dar incearca tu sa sari si sa il prinzi pe unul de cap cu picioarele, totusi am 13 ani nu 31 happy

| darius4181 a răspuns (pentru AdyPin):

Pai pentru a puteam face "respect" si a face un sport de lupta trebuie sa faci conditie fizicalaughing

| darius4181 a răspuns (pentru AdyPin):

Mersi pentru funda happy

| AdyPin explică (pentru darius4181):

Npk happy

| ionelaella30 a răspuns:

Imi pare rau nu te pot ajuta dar te rog intra la mine si raspunde-mi la ultima intrebare pe care am pus-o. Poate tu stii si ma poti ajuta.