| ANAHsneaman a întrebat:

Buna am gasit acum 3 saptamani un porumbel cred ca era pui cand il hraneam incepea sa tipe si sa dea din aripi si ma ciupea de degete cand nu mai aveam mancare era mai bland a avut paduchi dar l-am scapat de ei, era foarte slab si acum e slabut dar nu cum l-am gasit, oricum vreau sa stiu modalitati de a il hrani pentru ca e foarte mofturos. Mananca grau si paine altceva nu-i place. A incetat sa mai tipe dar parca e ragusit si acum e foarte sperios cand ma vede fuge se ascunde mai am un porunbel dar e cu totul diferit fata de acesta.Nu stiu ce sa cred e racit sau apar transformari pe masura ce creste. Am gasit pe internet o poza asemanatoare cu porumbelul meu seamana leit
http://www.porumbei.ro/wp-content/fotografii/id1.jpg
http://www.porumbei.ro/wp-content/fotografii/id3.jpg
Vreau sa stiu ce se intampla cu el cu celalalt nu am patit asa ceva. Multumesc

1 răspuns:
| TyBeRyU1 a răspuns:

Pai pentru al hrani il chemi pe tatal tau sa ii bage concentrate pe cioc. ca o pasare ce are in gura nu da afara. si concentrate deoarece da forta maxima pentru pasari(gaini porumbei de toate felurile) e slabit din cauza mancarii. tu daca nu mananci slabesti. la pasari daca nu mananca timp de cateva zile sunt pe moarte
sper ca te-am ajutat
funda?