| asdfgknjfd a întrebat:

Am găsit întâmplător un ceas mecanic vechi, de prin '85 pe care scrie "SLAVA". Ce-mi puteți spune despre aceste ceasuri? Și cum l-aș putea curăța?

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Sunt ruseşti. Compania e înfiinţată în 1924. Poţi să te uiţi după ce model e şi să cauţi mai multe pe net.

http://en.wikipedia.org/wiki/Slava_watches

| DrTerrible a răspuns:

Nu te lua dupa toate cele auzite pe net de la unu si altu, mergi cu el la un service de ceasuri, iar acoloniti va spune cu siguranta valoarea lui si il vei putea curata. Bafta!