| Criinna123a a întrebat:

Bună! Am o mică problemă cu laptopul, sau mai bine zis cu tastatura, și am ajuns la disperare! -.- Am o literă, care se scrie singură. Adică pur și simplu dacă nu stau să o șterg de fiecare data, se scrie 'la infinit'. Știe cineva cum să opresc asta? E neapărată nevoie să-l duc la reparații?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Apai, draga mea, treburile sunt clare! laughing Trebuie sa o schimbi. Te-a tinut 7 luni asa, cat sa te mai tina...

6 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Inlocuieste tasta!

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu chiar. Poti scoate putin butonul in cauza sa vezi daca e ceva hardware. E posibil sa fie atat de sensibil incat sa se autoapese cu fiecare apasare de alta tasta. Poti scoate chiar toata tastatura, si s-o cureti.

Inca o metoda, dar asta e ceva care necesita multa atentie: poti cumpara putin alcool izopropilic si sa dai FOARTE putin primprejurul butonului in cauza. Se foloseste foarte mult aceasta solutie si pentru curatarea butoanelor, cel mai frecvent cele HOME, de la telefoane. Poate ar functiona si in cazul tau.

| Criinna123a explică (pentru miTzuliK93):

Eu am probleme cu acea tastă, de mai mult timp. Nu funcționează, când apăs, așa că folosesc On-Screen Keyboard, pentru că ar trebui să schimb toată tastatura, și pentru o literă, nu-mi convine. sad Ai idee ce-aș mai putea face? >_

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Criinna123a):

Nu e chiar nevoie sa schimbi toata tastatura. Asta ar fi cel mai rau caz. De ce nu o duci la cineva s-o desfaca sa vada ce nu e in regula? Poate butonul, poate partea pe care se apasa in asa fel incat sa apara litera, poate cauciucul de protectie (sau ce o mai fi acolo), etc...

Ai zis ca ai probleme cu butonul in cauza de mai mult timp. Deja ti-ai dat singura raspunsul. Trebuie desfacut, analizat, poate curatat, si data o decizie.

| Criinna123a explică (pentru miTzuliK93):

Am fost la un service, si a zis ca toata tastatura trebuie schimbata. Si am stat asa cu ea, vreo 7 luni, cred, pentru că m-am obișnuit cu OSK. Dar de câteva zile, se scrie încontinu acea literă, și credeam că poate trebuie setat ceva.uff...

| Criinna123a explică (pentru miTzuliK93):

Ihh. laughing

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Criinna123a):

Apai, draga mea, treburile sunt clare! laughing Trebuie sa o schimbi. Te-a tinut 7 luni asa, cat sa te mai tina...