| Happy33 a întrebat:

As vrea sa imi dati niste idei cum sa continui niste randuri pe care le-am inventat... Vreau sa fac o poveste cu actiune,dragoste,sa iti tina pe oamenii care incep sa o citeasca pana o termin... sa se tot intample lucruri... Niste idei va rog... Premiez raspunsurile bune cu o funda... Pe toate...
Adica la intrebarea asta ii dau funa cuiva,iar daca mi-au placut mai multe raspunsuri, mai pun o intebare gen... In ce an suntem, iar aluia caruia vreau sa ii dau o funda poate sa scrie doar un punct si primeste o funda...
Idei pentru poveste...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un filozof a fost intrebat, asemanator, de cineva: Cum sa scrie o carte?
Raspunsul a fost:
"Pentru a putea scrie o propozitie trebuie sa citesti o carte intreaga.
Iar pentru scrie o carte buna trebuie sa citesti o biblioteca intreaga."

| Happy33 explică:

Am uitat sa va scriu inceputul de poveste...
A fost odata o floare magica si o fetita...
Cava cu o floare magica si o fetita...