| ღღBomBonikNuMitaALLyღღ a întrebat:

Cam despre ce e vorba in emisiunea Fenomene Stranii? Un rezumat ceva. Funda

5 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Pai sunt niste oameni care sau mutat intr-o casa sau apartament, dar ei nu stiu ca casa/apartamentu este bantuita/bantuit.Si cand isi dau seama ca e bantuit locul unde stau, cheama niste specialisti sa se ocupe.Cateodata specialistii reusesc dar cateodata nu si proprietarii sunt nevoiti sa se mute.E ca un mini-film si sa nu crezi ca personajele sunt adevarate-sunt actori platiti

| AikkoxD a răspuns:

Buna! In emisiunea Fenomene Stranii este vorba de viata unor persoane care sustin ca au fost atacate de spirite, fantome.
Bineinteles, emisiunea este total inspirata din realitate, dar sunt actori care joaca rolul persoanelor atacata. Acele persoane povestesc intamplari din trecut care le-au marcat viata, activitati paranormale care s-au petrecut in casele lor.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Urmaresc si eu aceasta emisiune in fiecare vineri de la 22:00, imi place la nebunie, si tin sa te anunt ca in ea sunt prezentate cazuri ale unor oameni care au avut casele bantuite, de spirite sau demoni, dar normal, in rolul acelor oameni joaca niste actori.

| Ionik98 a răspuns:

Prezinta povestile unor oameni care ar fi avut de-a face cu spirite si alte chestii, facand diverse reconstituiri. Ai putea sa te uiti, e pe Discovery, vineri seara de la ora 22.00. Se difuzeaza 2 episoade a cate o ora...

| EuMaObosesc a răspuns:

In fenomene stranii:
-urmareste prezentarea unor persoane care au fost,, contactate'' de spirite... fantome
-de obicei, sunt familii care se muta in case mari, in care au murit cu cativa ani in urma altii oameni, si se spune ca pe acei morti ii deranjeaza prezenta lor in casa lor, ( data la vanzare) si deranjeaza in continuu noii locatari.
-in unele persoane intra diferite spirite si ceilalti membrii trebuie sa recurga la diferite modalitatii pentru. a]i scoate din ei
-sunt prezentate si activitati paranormale, lucruri infricosatoare din viata unor persone.
-dupa ce oamenii isi dau seama ca nu pot scapa singure de spirite, contacteaza specialisti
-ei au niste instrumente speciale, cu care se pot intelege cu spiritele
-oamenii isi dau seama ca spiritele cer plecarea lor din casa, iar in final oamenii cheama preotii pentru. a le scoate cu ajutorul PERSOANELOR SFINTE, din casa.
-apoi spun...,, oare nu se vor mai intoarce niciodata?" sau ceva de genu.big grin
pupykutz :*