| iLov3pitik1 a întrebat:

Buna!
Ce se intampla daca spargi o oglinda?

23 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

The Crimson Ghost will rape you while you sleep.

| NemNUZ a răspuns:

Nimic happy, in cazu meu ma cearta parintiilaughing dar stai calma sunt doar superstiti

| Georgiana05 a răspuns:

Eu adineauri am spart o oglindă. Sper să nu fie nimic, şi toate să fie doar vorbe-n vânt.
Am citit pe un site că poate însemna renumiţii 7 ani de ghinion, că în câte bucăţi se sparge, peste atâţia ani te căsătoreşti, sau că cineva din casă va muri cât de curând. straight face
Numai prostii. oh go on

| Carton a răspuns:

Buna! Ia inceaca....de obicei se crapa in mai multe bucatele numite si cioburi, care din cauza inertiei pamantului sunt atrase catre sol si care probabil iti vor face mizerie.

| KinoAndreea a răspuns:

Se zice ca sunt 8 ani de ghinion. Dar sti ce? Nu mai credeti in superstitii.Sunt doar...superstitii?!laughing. Nimic nu e adevarat.Prietena mea a spart una nu demult si nu are nimic.Si tot e mai norocoasa ca mine(ca de obicei) laughing.

| iYuuki a răspuns:

Nu se intampla nimic special doar ca trebuie sa aduni cioburile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic in afara de 'nitica cearta cu parintii sau alte din astea.

| Kyrie a răspuns:

Nimic? laughing
doar iti curge sange deoarece te tai in momentul impactului

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Se spune ca o sa ai 7 ani de ghinion laughing. Pai ce se poate intampla:eventual faci mult mizerie si te tai sau te cearta parintiwinking.

| Robieski a răspuns:

7 ani ghinion rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
asa ze zice! funda?

| allemyl a răspuns:

1.Mizerie2.Trebuie sa aduni ciuburi3. Te vor certa parintii4.La 3 depinde ce oglina e5.Vei avea7ani de ghinion6.La 5 doar o superstitie7. Funda!?

| HeadShotttttt a răspuns:

Te pune maica-ta sa maturi cioburiilelaughing

| NFC5498 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi altalaughing

| voiebuna11 a răspuns:

Se umple locul de cioburi.big grin

| Sters6161 a răspuns:

Nimic se spune doar asa ca vei avea 7 ani de ghinion.

| Sprike a răspuns:

Se zice ca ai chinion dar nea nu este asa ai spart-o si gata happy nu este nimic rau in asta happy

| DiavoloMarian a răspuns:

Eu am spart una saptamana trecuta... se spune ca ai 7 ani de ghinion laughing

| DarkBogdan90 a răspuns:

Nimic iti da curajul si puterea sa fii mai curajoasa pentru ca nu se intampla nimic gsunt doar superstitii

| LImbuTsaa a răspuns:

Pai sparge'o si zi ce se intampla smug

| Mirunalalala a răspuns:

Nimic interesant laughing. Nu trebuie sa crezi in superstitii, duc la paranoia. happy

| Octavia0103 a răspuns:

Inseamna ca s-a spart oglinda.

| 1234PIRATE a răspuns:

Nimic da ie o tampenie care zice ca daca spargi oglinda ai ghinion dar eu nu cred mereu rad la raspunsu asta

| Zambresteanu_Iulia_1982 a răspuns:

Buna.am spart si eu o oglinda