| anonim_4396 a întrebat:

cine este la stiinte sociale imi poate spune ce ore se predau, la ce se da bac-ul si la ce se da teza?

2 răspunsuri:
| Fortune a răspuns:

Romana, istorie, geografie - 3 ore pe saptamana.
restul is optionale, fizica, mate, chimie faci putin, s-ar putea ca dintr-a 10-a sa nu mai faci deloc.
bacu-l dai din: romana, istorie si geografie/filozofie/logica/psihologie, sociologie/ed. antepreno.
teza la fel: romana, istorie/geogra si materia de profil corespondenta clasei. gen: pe-a 9-a dai din logica, 10 psiho, 11 socio, 12 filo.

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Pai la stiinte sociale faci urmatoarele obiecte:romana, matematica, desenul, sportul, istoria, chimia si biologia pana intr-o anumita clasa, engleza, franceza, spaniola, tehnologia informatiei si comunicatiei, religia si geografia. Tezele se dau asa:
In clasa a IX-a dai teza la Logica, in clasa a X-a la Psihologie, in clasa a XI-a la Economie, in a XII-a la Filosofie.Si bac-ul se da la obiectele urmatoare(o sa fie o proba orala, scrisa si practica):La stiinte sociale dai la:
-limba romana oral si scris;
-la proba B o limba moderna oral;
-la proba D Geografie (clasa a XII-a) sau Istorie;
-la proba E Istorie sau Geografie, Logică şi argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie;
-la proba F o limbă modernă scris(alta decât cea susţinută la proba B ), Matematică, Chimie, Biologie (probă scrisă), Educaţie fizică (probă practică);