| DoarStefan a întrebat:

Buna,cu ce imi pot ocupa timpul liber?
Cred ca sunt cam mare de jocurile video.

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Jocurile video sunt pentru toate varstele atunci cand vine vorba de una mai mare. Exista numai 13, 14+, 18+. Eu nu am vazut niciodata ca un joc sa spuna : daca ai mai mult de 25 de ani, nu ai voie sa-l joci. Crede-ma ca sunt oameni si la 30 si ceva de ani chiar care se mai joaca din cand in cand jocuri. Dar asta depinde bineinteles si de timpul pe care il au la dispozitie pentru a face acea activitate. Deci daca doresti cu adevarat, te poti apuca de jocuri video. Nu conteaza de care. Daca-ti place, ai tot dreptul sa-l joci. Si ca raspuns pentru prima intrebare: Sa iesi cu prietenii. Sau daca ai o alta activitate preferata, o poti face. happy

| Staind a răspuns:

Nu, nu esti prea mare

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Cati ani ai? Eu am spre exemplu 23 de ani si iubesc jocurile video: GTA si Sims 3 sunt la ordinea zilei laughing)rolling on the floor)
Dar totusi, daca doresti ca in timpul liber sa te recreezi si sa te relaxezi, iti dau cateva sfaturi ce ai putea face:
- iesi cu prietenii la un suc
- la un film
- la o piesa de teatru
- in parc cu rolele/skateboard-ul/bicicleta
- te poti inscrie la un curs de chitara, why not?!
- vizitezi muzee
- faci shopping
Sper ca te-am ajutat!

| DoarStefan explică:

Cred ca nu m-am facut inteles, ma refeream la faptul ca e timpul odata si odata sa ne lasam de jocuri si sa incepem sa progresam intr-nu anumit domeniu, si da, nu sunt mare de jocuri, am 15 ani.
Si peste cativa ani nu va fi scopul meu principal sa ma joc.
Inteleg ca suntem inca "copii" si avem dreptul la distractie, dar nu aceasta este tinta. happy

| MonsterDeek a răspuns:

Jocurile sunt pentru toate varstele. Daca nu vrei sa le joci, poti iesii cu prietenii sau faci ce iti place (de ex: mie imi place sa desenez, sa cand si sa compun poezii). Sper ca te-am ajutat.