| DeliciOaSaTaa a întrebat:

Buna daca raspundeti la akesta intrebare sunteti kei mai tari da dar sa raspundeti si corect ajutati-ma am 2 probleme la matematicaa si nu stiu cam cum s ale fac ca mie mi-e frica ca poate le fac gresit ajt problema sut : de descompus 40 de numere pb2 : si de calculat cel mai mare divizor comun pntru 30 de exemple cuprinse intre 20 si 100 hai repede plz repede cami trebuie

Răspuns Câştigător
| Jalnic a răspuns:

In primul rand, din cate imi amintesc in regulament scrie:
Nu puneti intrebari in care cereti rezolvarea temelor scolare, cereti explicatia (Cum pot face?)
Si in al doilea rand, nici macar nu inteleg ce ai scris...
"ajt problema sut" In ce limba e asta?
"cel mai mare divizor comun pntru 30 de exemple cuprinse intre 20 si 100" Nu am mai lucrat de mult cu divizorii, dar din cate imi aduc aminte, divizorii lui ar trebui sa fie: 0, 1, 30, 60, 90 (in caz ca nu stii, 90 e cel mai mare).
Te ajutam si la prima... dar nu inteleg ce ai scris

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu sa le fac am fost la fel de neatent la scoala ca si tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt