| AndreiDoMino a întrebat:

De care ata trebuie pentru a face bratari din noduri?

3 răspunsuri:
| NothingImportant200 a răspuns:

Buna! Eu folosesc mouline, dar daca nu iti poti achizitiona ata din aceasta, poti face cu ata normala de cusut numai ca ar trebui sa tai mai multe fire decat unul singur pentru o culoare deoarece firul de ata este subtire. Bafta!

| cristina117 a răspuns:

Mouline.dar exista ata mouline care nu este prea buna si se rupe. Atunci iti strici toata bratara. Daca doresti mai de calitate(totusi sunt un pic mai scumpe) Cumpara mouline puppets sau anchor. Eu folosesc puppets si e foarte buna. Le poti gasi la mercerie sau pe net. Succes!

| eleonora28 a răspuns:

Cea de goblen este foarte buna sau de lana. Depinde cum vrei tu, dar nu trebuie sa fie prea subtire ata.