| Bibiutza a întrebat:

Deci am sa incep cu inceputul dar vreau in primul rand sa va spun sa raspundeti azi, ca numai azi am nevoie maine e prea tarziu. Ok? Deci am fost vineri la strand (mic si aproape), am fost si azi (duminica) a fost foarte frumos doar ca am uitat sa ma dau azi cu protectie solara pe fata (m-am inrosit putin ). Maine mami si tati pleaca pana in ungaria(servici) iar sora lui mami cu sotul si fiica (verisoara mea ) pleaca la Felix (mare, mare si putin departe ). Si eu nu stiu daca sa plec. Ei au spus sa vin cu ei dar nu stiu. Oare nu o sa fie prea mult soare deodata (ca asa o zis tati)sunt mai bronzata pe umeri, si cum sa fac sa imi treaca roseata mai repede daca merg? Cine imi da sfaturi?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Si eu am fost la Felix saptamana trecuta happy

eu zic sa mergi, de ce sa ratezi ocazia? mai bine mergi...
roseata nu are cum sa-ti treaca, daca te ustura piletea cumpara-ti o lotiune dupa plaja ( iti recomand sa-ti cumperi de la Felix, nu chiar de-acolo de langa bazine, ci din oras se gasesc la magazine si o sa vezi ca sunt mai ieftine in jur de 10-12-15 lei sticla ) iar daca mergi ai grija sa te dai cu protectie solara inainte de plaja ( daca chiar vrei sa stai la plaja ) sau poti intra in apa, iar cand iesi stii ca te prinde mai bine soarele daca esti uda, tu poti sa te stergi repede si sa mergi la umbra happy o sa vezi ca la Felix e destul de amenajat si sunt umbrele pe margine si sezlonguri sau banci, la fel si la strandul Apollo cae este chiar langa Felix (doar ca nu e asa amenajat sunt mai putine bazine ) sunt banci pe marigine si pomi daca vrei sa stai la umbrawinking asa nu o sa te prinda soarele happy
si nu sta foarte mult la plaja, mai bine dimineata si seara cand nu e asa puternic soarele happy Distractie placutawinking>big grin

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Piletea am scris laughing :O scuze, pielea am vrut sa zic happy

| allleeeee a răspuns:

Da-te cu o crema de dupa plaja, cu o lotiune calmanta.

| Dobitoc a răspuns:

Ok iti raspund azi laughing

| gyo a răspuns:

Da-te cu protectie solara si n-o sa mai ai problemewinking

| Drums a răspuns:

Pai du-te la farmacie si cumpara ceva.intreab-o pe farmacista ce ar fi bun.
alifie de gabenele ceva.
apoi maine sa te duci cu ei. iti dai cu lotiune si ggata.
pup

stai si u mai la umbra

| Daniela_3373 a răspuns:

Da-ti cu niste crema "dupa plaja" si ai grija acolo sa ai mereu protectie ca altfel te arzi rau de tot.

| Daria2468 a răspuns:

Nu stiu date de data asta cu protectie asa asi zice eu

| Daddy s girl a răspuns:

Din cate stiu eu. faci cateva dusuri cu apa dar nu fierbinte... iar cand stai la soare cu lotiuni.si nu uita.sa nu stai la soare la amianza adica intre 12-16, atunci e soarele mai puternic.in rest e ok.