| AnDa_9883 a întrebat:

La gradinita am avut o prietena foarte buna.Cand am mers la scoala ea a intalnit o alta fata si p mine ma dadea deoparte. Ce sa fac ca sa fim prietene ca altadata?

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Bună. Din păcate ăsta este ciclul vieţii oricărei persoane. Când intri la şcoală îţi uiţi prietenii de la grădiniţă, când ajungi în liceu îi uiţi pe cei din generală, şi tot aşa. Până vei termina şcoala vei cunoaşte şi vei pierde mulţi prieteni, chiar îţi doresc ca aceasta să fie prima şi ultima ta pierdere. Fă-ţi prietene noi în clasa ta, încearcă să te înţelegi bine cu ele pentru că veţi petrece cel puţin 4 ani împreună. ^_^
O prietenie care a încetat să mai existe nu a fost niciodată o prietenie adevărată. E păcat ca ai început de pe acum să ai astfel de probleme. În liceu vei avea parte de şi mai multe dezamăgiri, învaţă să fii mai rece şi să nu te implici atât de mult. Cel puţin nu la vârsta asta, mai ai timp să suferi din cauza prietenilor... sau aşa zişilor prieteni.

2 răspunsuri:
| AldeaDorin a răspuns:

Exista 3 modalitati
1.fi sincera cu ea
2.cauti lucruri care sa-i dauneze acelei fete astfel incat prietenei tale sa nu-i mai placa de ea
3. ii scrii numele in death note

| ?! a răspuns:

Hei! Nu prea mai ai ce sa faci... Dar, cum a spus si Ely ai putea sa fi sincera cu ea. Ai putea sa o intrebi daca mai puteti fi prietene ca la gradinita. Iar daca raspunsul va fi "nu" ai putea sa o intrebi daca puteti fi macar prietene(amice, colege, etc.)

Sper ca te-am ajutat!
Bafta :*.

-ceciwashere-