| VζŠё ¢ΦLô®α†€ a întrebat:

Buna maine avem program special la scoala de la 8 la 11 si ne da voie sa ne jucam in liniste dati-mi si mie idei de jocuri gen (X si 0, spanzuratoarea, painicile, avioanele dar altele) sau ideii de provocari
Multumesc (fundita se intelege)

7 răspunsuri:
| momo a răspuns:

TOMAPANT (Tara, Oras, Munti, Apa, Plante, Animal, Nume, Total). Daca nu sti cum se joaca trimite-mi mesaj si iti spun cum se joaca. Mima, carti, fazan, cate lucruri incap intr-un geamantan (se foloseste si alfabetul big grin), si cam tot ce a fost mentionat si mai sus de catre ceilalti.

| Izz a răspuns:

TOMAPAN, Telefon fara fir, Adevar, provocare, procent, imbratzishare, ce alegi dintre?, Sticlutza etc.
Provocari:
1. Te provoc sa scrii...
2. Te provoc sa taci pentru... minute
3. Te provoc sa desenezi un/o...
4. Te provoc sa iti bagi capul in galeatarolling on the floor

| Anonimatttt a răspuns:

Scaunele muzicale, Adevar sau provocare, Portocala, Flori, fete sau baieti etc.,
DE-A TURMĂLAI MIC

Copiii stau doi câte doi, în două tabere.

Între aceştia, la mijloc, se aşază alţi doi jucători. Câte un copil din fiecare tabară fuge să ia locul altuia în tabăra adversă. Cei din mijloc trebuie să-i prindă. Dacă îl prind pe unul, cei din mijloc ies din joc, iar în locul lor intră cel prins cu perechea lui. Jocul continuă până când perechile din cele două tabere ajung să ocupe fiecare locul celeilalte.

fazan, tomapan, capra, Sultanul poti juca carti...etc si mai sunt dar nu mai stiu... funda?

| BlackTear a răspuns:

Puteti sa va jucati jocul acela cu tari, prase, nume, animale. Cred ca il stii. Mi se pare un joc educativ si se potriveste cu activitatile voastre. Sau ati putea sa va ganditi fiecare la cate o celebritate si unul dintre voi sa puna intrebari pana ghiceste.
Distractie placuta!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marscoi boi.

| Emii_7808 a răspuns:

Puteti juca flori fete sua baieti, fantanitza, jocu ala cu portocalele, carti, adev si provocare cu provocari de genu : de cine iti plc, du-te la ala si. pupa-l pe.

| Beea09 a răspuns:

Mda... florii sau cum te cheama
suntem in aceeasi scllaughing
pai...sa iti raspund la intrebare
monopoly
antimonopoly
remii
carti[orice joc]
fripta
frunda ca suntem colegutsepuppy dog eyes