| anonim1 a întrebat:

Momentan lucrez la o firma de mobila ca electrician la intretiinere, salar 850 lei plus 20 bonuri,serviciul este aproape de casa!(undeva la taramacolo si locuiesc).Am primiit o oferta tot ca si electrician la o firma care face instalatii,bransamente, linii de medie tensiiune... salar de 1600 lei.Cand lucrarile sunt in afara judetului se primesc 2 mese pe zi si cazare, cand lucrarile sunt in judet venim cu masina acasa zilnic! sa raman la firma unde is amu sau sa incerc la a doua de care v=am zis? un sfat va rog...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu care crezi ca este mai avantajos? Este la mintea cocosului.Sau nu cunosti valoarea banului?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai 1600 si cazare sau transport gratuit e destul de bine. Daca nu ai pamant sa trebuiasca sa mai lucrezi, e super!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce nu ti ar surade o dublare de salariu?

| mihai69 a răspuns:

Cine nu riscă, nu câștigă!

| anonimg a răspuns:

Cere o marire de salariu la firma la care lucrezi, egala cu salariul oferit de cealalta.
Vezi stresul, conditiile de lucru. Banuiesc ca vei lucra la exterior pe orice vreme; pe cand aici lucrezi la adapost si esti si aproape de casa. Poate ca ti se va da masina acasa, dar poate ca iti vei plati tu combustibulul.

| LTAA a răspuns:

A doua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu ferta asta la patronul unde lucrezi acum si spune-i de macar 1200 de lei lunar. E ok oferta noua dar sa stii ca si munca la greu.Zi sau noapte, in caz de urgenta mergeti pe traseu.Ninge sau ploua, trebuie sa lucrezi.Insa daca vrei bani mai multi si vrei sa faci sacrificul asta pentru familie, copii etc, oferta e ok.Bineinteles ca si munca e mai multa,mult mai multa ca la prima firma. daca stii ca tii la vreme rea, stres si conditii nasoale, mergi la oferta noua. Eu in locul tau, cu copii si familie as cere o marire de salar primului sef, dar cred ca mai mult de 1000 n o sa-ti dea si totusi 600 de lei se simte la buzunar.Asta in caz ca ai famiie si copi care au nevoie de tine zilnic sa fii acasa.