| crazyboy4yo a întrebat:

Recent mi-am cumparat un waveboard de pe okazii punct ro(120 ron), dar nu sunt prea multumit de rulmentii pe care ii are.Am impresia ca sunt ABEC 5.As vrea sa cumpar alti rulmenti, ABEC 7 sau poate chiar 9.Intrebarea mea este daca rulmentii de la waveboard sunt aceeasi ca la skateboard.Pentru ca pe net nu am gasit rulmenti speciali pentru waveboard.Si,daca se poate spuneti-mi si un site online de unde as putea cumpara acesti rulmenti.Si inca o intrebare pentru cunoscatori, va rog sa-mi spuneti daca se simte diferenta dintre ABEC5 si 7/9.

3 răspunsuri:
| crazyboy4yo explică:

Sau ar fi mai potriviti rulmentii pentru role?

| shecherap a răspuns:

Din cate stiu eu, rulmentii sun la fel ca toati ceilalti.(Poti scoate rata si sa verifici daca vrei, cu cei de la skateboard si vezi daca sunt la fel)

| Popescu_Alexandra_Alina_1994 a răspuns:

Eu am asa ceva de ca-ti va ani rulmentii nu sunt aceeasi nici ca la role si nici la skateboard pentru a functiona bine trbiue unsi regulat cu ulei pentru mecanisme fine,