| anonim_4396 a întrebat:

seara. Am nevoie de o minte cu o imaginatie debordanta. Planuiesc sa fac un blog despre... hm, inca nu stiu despre ce. Vreau doar sa scriu. Porbabil vor fi niste ganduri stupide ale unuin adolescent stupid. Nu ma pricep la ceva anume incat sa scriu despre acel ceva. Nu vreau sa fac un blog dedicat pescuitului la copca, post-modernismului romanesc sau noilor melodii ale lui Salam. Excluzand astea, imi ramane de scris despre mine. De fapt, nu despre mine, doar gandurile vor fi ale mele. Sunt obosit. Nu stiu cat sens are ceea ce scriu acum. In fine, sa nu o mai lungesc. Am nevoie de un nume. Un nume pentru rahatul asta de blog. Jur ca nu-mi vine-n minte nimic. Sper sa visez ceva la noapte, dar slabe sanse. Noaptea trecuta am visat copiii dezbracati care aveau parul pubian mai mare decat blana celui mai blanos animal. Cama sa functioneaza creierul meu, deci imi e aproape imposibil sa gasesc un nume. Doar de un nume am nevoie. Atat. Cel mai indicat cred ca e sa folosesc numele meu real, dar nu vreau asta. Am mai publicat eu o poezie cu numele meu si pe urma m-a intrebat cinea: "tu ai scris asta?" Nu vreau sa se ajunga iar aici. Vreau sa fiu anononim, cica. Deci, ma puteti ajuta? Lasati un nume. Scurt, original si fain, daca se poate. O seara frumoasa va doresc.

7 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Uită-te în stânga și vezi care-i primul lucru pe care-l observi. Ăla-i numele...cel puțin dacă vrei să pară random și scris detașat ...sau asta era doar idea mea când mi-am numit blogul BORCANI (acum e "acesta e un titlu"). Titlu mi se pare o chestie super legată de conținut sau ceva de care nu-ți pasa deloc, iar cum tu ai pus întrebarea asta clar se exclude a2a. În concluzie trebuie sa fie ceva venit de la tine, ia-l pe primul venit, nu-i nimic fixat în cuie (doar după ce devi celebru, atunci e bai).

| sappy a răspuns:

"Un blog despre nimic"
In care sa scrii despre lucruri din jur, despre prostia omeneasca si despre orice vis hilar!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Lost In Game

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma gandesc sa-mi fac blog dar acum n-am timp, la vara poate.Deci, ce zici de Oxygen? Nu stiu, eu m-am gandit la chimie sau ceva in latina.Ce zici de Nemo (lat. nimeni). Suna bine! Ma rog, depinde si de ceea ce vrei sa scrii.Cand ti-l faci sa-mi lasi si mie un link, ceva...

| FashionKitty a răspuns:

Ar trebui sa alegi ceva reprezentativ pentru tine chiar daca vrei sa fi anonim. De exemplu eu am doua bloguri de tumblr si unul se numeste "We all can reach the moon" si mi se parea o chestie misto, tot gen "Follow your dreams" dar formulat altfel. Si celalalt e Fashion Cat cam ca si pe TPU si folosesc numele asta de mult timp si m-am obisnuit cu el desi habar nu am cum suna pentru ceilalti.
Sau altii isi pun doar un epitet gen "File de lumina/tristete/orice" sau "Ganduri albastre" sau ceva ce sa sune mai deosebit si sa-ti placa tie.
PS: As fi curioasa sa-ti citesc blogul daca chiar il faci big grin

| SweetChildOAxls a răspuns:

De ce sa dea altcineva un nume gandurilor tale? Scrie deocamdata orice iti trece prin cap si sigur vei gasi la un moment dat ceva perfect, ca prost nu esti.

| MickyFcsb a răspuns:

'gandurile unui simplu anonim' sau 'in lumea unui anonim'.
Sper ca ti-am fost de ajutor!winking