| AAnnna a întrebat:

Buna,,TpU,,.Am 12 ani, 1.56 inaltime si 63 kg.As dori sa slabesc pana la 45 kg. Puteti sa ma ajutati cu niste diete? Cel mai bun raspuns funda. happy Merci :*

Răspuns Câştigător
| Cocacola121 a răspuns:

La varsta asta? Dieta? Nu., nu mai manca dulciuri si fa mai mult sport happy. Si trebuie sa slabesti pana la 40 kg, nu 45

5 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

1,56 la 12 ani? pff o sa creasca oho pe la 180-190 cred ca va ajunge si va slabi pe la 14-15 ani cu siguranta fara probleme, sfatul meu nu te stresa ca stresul ingrasa, felicitari pentru inaltime, faci ceva sport?

| Sfinnx a răspuns:

In primul si in primul rand, ce spun multi doctori, e sa nu mananci dupa ora 6.Adica sa renunti definitiv la cina! Timp de o luna, iar apoi corpul se va obisnui.
Incearca sa renunti la produsele care ingrasa, slanina, unt, etccc...Nu manca banane! Ingrasa si nu fac bine la organism.In schimb mananca cat mai multe fructe,[nu ca bananele nu sunt fructe, dar am auzit ca nu fac bine organismului] si incearca sa te rezumi la 3-4 mese pe zi.Si sa faci abdomene sau niste exercitii in casa, gimnastica, sau poti cauta pe youtube niste exerctii pentru abdomen, care te ajuta si sa slabesti dar si sa ai un corp frumos! :]
Funda?

| MDenisee a răspuns:

Hei si eu am 16, 1.60 si am cam 65 de kg si eu lupt cu kg, te-as putea ajuta cu sfaturile pe care le primesc si eu, daca vrei imi poti da id tau de mess prin mesaj si iti pot explica mai multe, hai sa slabim impreuna happy

| VladArtilerieGrea a răspuns:

Pai esti cam grasuta dupa inaltime, asa ca incearca sa ramai vegetariana o vreme... dar mai ai timp sa cresti si sa slabesti

| Iulia09 a răspuns:

Si eu m-am luptat cu problema asta dar am slabit cu salate, nu am mancat paine alba, am facut putin sport prin casa, nu am mancat carne si salata in acelasi timp si nu am mancat ceva cu zahar!