| MariaBeatrice a întrebat:

:*
Am nevoie de statusuri despre zambet.
Cine imi poate da?
Dau funda! love strucklove strucklove struck:*:*:*

Răspuns Câştigător
| fluturas10 a răspuns:

Buna! Sper sa te ajute big grin
*Un zambet nu costa nimic, dar ofera multe!
*Soarele rasare doar daca-i zambesti!
*Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare!
*De cate ori ma vei privi cu ura si manie`. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie`!
*Zambeste! Nu te costa nimic!
*Zambeste! Maine poate fi mai rau.
*Zambeste, prietenul/a ta te iubeste!
*Zambetul este curcubeul lacrimilor!
*Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi!
*In spatele unui zambet fals se ascunde o mare durere in spatele unui zambet ironic se ascunde o mare pierdere iar in spatele meu se ascunde plecarea ta!
*Incearca sa invingi lacrima cu un zambet chiar daca doare!
* Un zambet creeaza fericire chiar si acolo umnde lacrimile au format mari de tristete!
Funda? tongue big grin

18 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

O persoana puternica zambeste si cand a pierdut totul!

| KittyEyes a răspuns:

Chiar si cand esti suparat, zambeste, caci nu stie cine s-ar putea indragosti de zambetul tau.

| KittyEyes a răspuns:

Esti zambetul meu dintr-o noapte neagra, Cand dupa un apus lumina-i dusa toata, Tu reusesti sa faci totul fara trucuri Chiar daca-s eu cel care-ti da putine lucruri...

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Kristelle a răspuns:

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze. Zambetul, curcubeul lacrimilor. Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba infatisarea. Nici cel mai bun machiaj nu poate sa-ti schiteze un zambet, atunci cand esti trist. Învăţaţi să lăsaţi pe chipul vostru să înflorească un zâmbet, este darul pe care-l oferiţi aproapelui, este darul pe care-l oferiţi întregului Univers. Învaţă să ai mereu un zâmbet ascuns in inimă. fundita?batting eyelashes

| misuh a răspuns:

Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare!

De cate ori ma vei privi cu ura si manie`. De atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie`!

Pentru ca are puterea sa zambeasca cand vrea, nu cand trebuie

Zambeste sh arata`le ca nu-ti pasa. Zambeste, caci viata-i una si`i frumoasa

Zambetul meu e din nou colorat * Am trecut peste tot ce mi s`a`ntamplat * Viata mea are acum un nou inceput * De acum nimic nu mai e pierdut.

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi!

E randuu` meuu` s` n`am nici 0 grija! 0 facem pentru mai bine, 0 facem pentru destin, radem, plangem, zambim, dar in final tot amandoi 0 s` fim

M`ai invatsat cum s` pot iubii` din prima zi. mi-ai aratat cum s` pot zambii` sh`n ultima z

zambetul tau m-a dat peste cap. n`as puteaaa.chiar n-as puteaaa sa accept sa-i zambesti si alteia

Tu ma faci sa zambesc chiar si atunci cand gresesc!

Traieste orice moment ca si cum ar fi ultimul! si zambeste pentru ca zambetul tau provoaca zeci, sute, chiar mii de zambete in jurul tau!

Invata sa zambesti cand viata te incearca chiar daca pare ca treci oceanul cu o sa simpla barca

, j probabil crezi c`am spus cuv fr rost, te-am iubit blegule si înca te iubesc! Stii ca numai u ma faceai sa zâmbesc "

Am sa rad pentru ca nu mai am motive sa plang, tu nu meriti lacrimile mele, ai ras prea mult d ele.

Dragostea implica multe...de la zambete pana la perne ude

♥ Vrei sa pari ceva ce nu iti place, nu lasa un zambet fals sa te imbrace!

O fire puternica strange`n brate, rabda, uita, iubeste, sufera, plange da` apoi ia totu` d l capat si reda conturu` minunatului zambet cu care`a obisnuit sa`nfrumuseteze totu`

| MariaBeatrice explică (pentru misuh):

Heyy. Sper sa nu te superi ca nu ti-am dat funda! mi-ai dat si tu niste statusuri superbe(unele). dAR mi-au placut mau mult a fluturasului10. Sper sa nu te superi!winking

| JwcFree a răspuns:

Si ce daca ai greist azi?! Maine va fi si mai rau laughing)))

| VsY a răspuns:

Zambeste e gratiss happy!` love struck

| Brokestarr a răspuns:

Uite un status: Si ce daca: ai o zii proasta, te certi cu cineva important este sa le rezolvi pe toatewinking:*zambeste in fata tristeteibig grinZAMBESTEin fata tuturor! ...trebuie sa le infrunti pe toate.winking

| annzloveslife a răspuns:

Eu continui sa zimbesc, desi nimeni nu stie ce e in mine.
Zimbetul meu e ca soarele, alunga tristetea de pe fetele oamenilor.
Nu uita niciodata sa zimbesti indiferent ce s-ar intimpla, pentru ca nu stii cine se poate indragosti de zimbetul tau.
Zimbesc, zimbesc, zimbesc! NU imi pasa, nu imi pasa, nu imi pasa!
Cea mai puternica arma a mea? -Zimbetul!
A smile is the best make up that a girl can wear.

| ZuzaZu a răspuns:

1.Zambeste si arata ca nu-ti pasa!
2.Zambeste,cineva acolo sus te iubeste.
3.Zambeste(numele tau)te iubeste.
4.Zambeste,e gratis.

| jankovic a răspuns:

Exista sirene

| jankovic a răspuns:

Existe sirene? le iubesc..si asi vrreeaa sa fiu sirene..sa sa innot pe sub apa...

| Diana_Dya_1982 a răspuns:

Acum ca esti langa mine zambesc si nu te mei caut, cum te cautam inainte.

| Roland_Mugurel_Antonio_1990 a răspuns:

As dori si ew niste statusuri de iubire trista