| Mariuka23 a întrebat:

Am si eu o problema. Astazi am primit un mesaj pe Facebook de la un prieten, cu un link care arata cam asa: era poza mea de profil afisata, iar sub era scris: numele meu-youtube videos, iar sub scria bit.ly. Nu am deschis linkul. L-am intrebat pe prieten si mi-a spus ca este un virus ce mi-a trimis si sa nu il deschid. Intrebarea este: cineva imi foloseste cumva pozele de pe Facebook ca sa posteze in numele meu pe Youtube sau Facebook? Daca acel cineva posteaza videoclipuri pe Youtube in numele meu, cu poza mea de profil? Prietenul parea cam socat cand mi-a trimis linkul.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Acest VIRUS este de la faptul ca a primit de la altcineva, si acum dupa ce a dat click trimite automat la toti (am patit-o). Daca intri pe siteu ala o sa iti downloadeze ceva, apoi o sa trmita la toti FARA SA VREI. Sfatuieste-l sa isi refaca windowsu si sa nu mai intre pe toate linkurile date de straini.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu posteaza nimeni nimic, doar esti taguita intr o groaza de prostii, iar tu la randul tau daca dai click taguiesti pe altii

| CM_Cosminel_1999 a răspuns:

Virus

| Mariuka23 explică:

Multumesc, acum sunt mai linistita. O sa le spun prietenilor sa nu deschida acel link.

| Mariuka23 explică:

Chiar am fost taguita in mai multe poze de o persoana necunoscuta care era in lista mea de prieteni, mai demult. Dar o sa am grija sa nu se mai intample.