| Ionela_7274 a întrebat:

as dori si eu niste statusuri gen-te intrebi de ce imi merge mereu bine? Tine Dumnezeu cu mine.:* multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| Amalia a răspuns:

• Acum nu mai e cum era. / Acum e PUTERNICA. repet: Stie ce vrea!

●Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum, cândva te vei întoarce. Dar te vei întoarce când va fi prea târziu, atunci ai să prețuiești ce azi ai reușit să pierzi.

Nimic nu se uita! Totul se simte!

Nu credeam ca-mi va fi rau.am fost noi.acum sunt eu.sick<

◕‿◕。

•Ştii. mereu mă faci să zâmbesc, şi când sunt nervoasă, să mă linistesc!

•Copilaria love struck! Singurul paradis pierdut oh go on

Asta-i pentru noi.Pentru noptile pierdute, pentru sticlele golite in cateva minute.

Si` te`nteleg`. Sau` macar incerc sa ma prefac`. M`am saturat sa aud mereu` " Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac " •

♥`Imi vine să râd,:] am impresia că esti` smug †âмpi†` talk to the hand!`Ce mortii †ăi smug``†i-am ƒăcu†`batting eyelashes ` să nu dormi linis†i†?:]]` :╳

Imi zice "Am realizat ca doar cu tine pot sa fiu". Ii spun "Nu te-ai uitat la ceas, totusi cat e de tarziu".

• Sa renuti? ar fi pacat.lasa sticla si nu plange, fi barbat.lupta daca o iubesti cu adevarat.

• Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

• Nu uita. Stele care cad. Nu pier. Stele care cad, se duc spre un alt ceR.

• Ai realizat vreodata cate se pot schimba intr-o zi?

• Nu arăta niciodată celor cu care joci că ştii să trişezi. >:]

• Nuoi :X. avem doar o viata de trait si poate de`aia facem ce vream si ceea ce simtsim.

• Şi derulează filmu`. in timp ce.i dai foch.

• Ti-e prea frica sa schimbi ceva, ca daca iese rau.

. Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

Văd, ignor si. oricum nu conteaza, întelegii `?

N`am inţeles, nu înţelegg` şi nu voi inţelegee`, de unDde m0rţii tăi ştiai ce se vA petreCee `?

BăĂ` :-o eŞti neb0uNn `?

ZâmbeTu` meu faLs, se piŞă pee` zâmBete`lee vu0asTre penVersee`; x

AcuMm sad ai laa` figuri... Şi eştii plină de tinee!` Te rog uiTe`te binee eşti un falSs print`Re rubinEe!`winking

Nuu` uit nici0datăă când îmi facii` un biNne, daa` si când îimi faci rău să te feReşti de miNne!`

• Zambesc`! Nu regret`! happy. Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x.

Azi te vreau mai mult ca ieri, da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi."

• Si sunt momente ce nu le voi uita.

Viata mea? Se schimba de cateva zile! Qm? In binee`!

Si imi amintesc "ii am pe ai mei cu mine" Orice`ar fi "cu ei e un pic mai bine"«3

●Și când aveai probleme îti spuneam "Sunt aici, nu te teme"!

●Şi şti şi tu că ea nu ştie ceea ce ştiu eu. Şi mai ştii că nu v.a fii acolo, atunci când îţi v.a fii greu!

Tu esti ♥ mea! happy

De atâta bârfã ne-am intoxicat`.Dar ştii`? omu`nebârfit e un ratat`. •›

●` Regula numaruuu` unu`  ` Sã n`ai incredere` in Nimeni`! ●

Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu! •

•Nuu` mă supăr • că vOrbeştiii aşa de muultt' •... atâtaa timpp câtt` tuu nu te superiii • că euu nu te ascultt• ♥

♥. ii curg Lacrimi pe Obraji sad`. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj! Nu e doar o aparenTza! E un gesT de indiferenTza! :*

Sunt mandra de ei, de ficare-n parte.Intre noi stii.defectele sunt acceptate.Intre noi stii.nu vezi priviri arogante oh go on`.

Asta-i pentru mine, asta-i pentru ai mei.No sa le zic numele ca se stiu ei.Va IubescC`

Asa ca retine: Prostii pun botu', se joaca cu focu', se ard cu totu', le ia altu locu'.E gata jocu', e gata.Ai face bine s-o uiti, nu fi bou! Nu fi bou!laughing

Si ar mai fi de zis multe,mult, mult prea multe.Dar prefer sa inchei, oricum nimeni n`o s`asculte oh go on`.

Petrecem tot timpul ca sa fim in trend. Punem accent pe tot ce ne place.Concluzia s-a tras si nimeni n-are ce ne face.smug

● ѕƒaяѕιт big grin

Forever and always I`ll be there for you.

Fericita pana la ultima suvita.Te IubescC`.big hug

Nίмίc nu ε cυм aя тяεвυί`.straight face

Mi'a spus cineva, o vorbă odată: "Prinţeso, nu plânge că viaţa nu te aşteaptă"!

★ o vorba de pe strada O stiu toti ai mei " cele mai multe TarFe nu~s Femei " ★

♥. UneOri. șTii mi.Aș băGa straight face. piCioareLe in t0tt!oh go on

Si`mi pare rau de tot ce sa intamplat.Stii bine.• Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!•

●Hey! sa-ti mai zic ceva, taci si asculta: mi`e dor de privirea ta.day dreaming

Ne iubim, Sti? Si asta`conteaza! Hai pa! nu te baga, nu te intereseaza!

n`am sa uit prin tot ce am trecut. adevaratsi prieteni pe care i-am pierdut. n`am sa uit de unde am plecat. dar in special. cine m`a tradat.straight face

Te gandesti.aberezi.trezeste'te.prea frumos visezi

A inceput ca o gluma la un suc, prostii.Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi!:X

●Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Ti-am mai zis si-ti zic din nou, nu fur inimi, le primesc cadou

Uite-ma inca zambesc desi nu-i zambetul meu.Cati spini in suflet am stiut doar eu si Dumezeu.sad

El, poate e singurul ce poate. Cand apare, sa`mi trimita, problemele departe.

Visez, ca-mi spune noapte buna!
Ca ma strange in brate, si ca ma strange de mana
Zambesc, chiar daca stiu ca ma minte
Prefer sa-l cred, decat sa simt ca`l pierd!

Lasa. Lasa. Lasa.Stiu ca nu`i pasa oh go on.

Da` stiu c`au fost prea multe ploi.Shi ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

Tu nu iubesti, Tu doar vorbesti.Si cand e.nevoie de tine lipsesti.Deci tu cine esti?! Hai sa ne amintesti, Da vrem adevaru' satui de povesti.oh go on`

Cei ca tine nu vad. Oricat le aratam.Si se.fac ca n-aud. Oricat ii strigam.Ei au rezolvarea, Oricat calculam.Si nu ne intind mana oricat derapam.oh go on`

• Cand simți că te doboară. E bine să știi că e cineva care face durerea să nu mai doară. Care te face să zâmbești. Un prieten scos din file de povești.:X:X

• Pentru ca e viata mea! Pentru ca nimeni nu mi-o va lua! E in culori si putine noduri! E artistica prin unicitatea ei! Asa ca Pa!

•Iti mai` aduci aminte ziua cand ne-am intalnit? Mai stii, m`ai privit, mi-ai zambit.Nu stiam ce sa` cred atunci despre tine, Dar simteam ca `trebuie sa te`aduc` langa mine•

●Zâmbetu` e fals ca de obicei, Nici n`ai curaj să te uiţi în ochii ei, Te pierzi uşor când vorbeşti despre acea fată, Care era preferata ta odată

●Daca ai`fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate`o panarama de'a ta =).Nu!, Tu Doar scadeai in fata mea

●Îmi place când te rişti. Îmi place cum te mişti. Îmi place cum...cum blushing

●Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.Recunosc!

●Se numeşte zâmbet fals pentru bună impresie.

●Şi n-ai să mă mai vezi că mă plâng, n-ai să mai vezi că mă ascund. Sunt pur şi simplu ceea ce sunt! Şi încă o dată iert... dar nu uit.

●Caut să am puterea să pot să zâmbesc, să nu mă opresc din drumul pe care.l urmez.

●Trădez. Joc teatru. Manipulez. Înjur. Te pot minţi în faţă fără să clipesc. Trag numai spre pericol de la un timp. Dar mă jur că îmi place cum sunt şi nu mă schimb!

●No` lăsa să plece, căci la sfârşit e întuneric. şi mult rece.

2 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Cauta pe http://messok.ro/. poate gasesti ceva.

| MeGustaaa a răspuns:

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "