| TheCritic a întrebat:

Care este citatul vostru favorit? happy

Răspuns Câştigător
| sappy a răspuns:

„Desi soarele a apus, eu am lumina"
... Kurt Cobain

23 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
"Nu incerca sa fii ceea ce nu esti"
Nu stiu daca este un citat, dar stiu ca aceasta replica am insuflat-o copiilor cu succes.
O zi frumoasa sa aihappy

| Pricked a răspuns:

"O minte are nevoie de cărţi, precum o sabie are nevoie să fie ascuţită."

| Salahadin73 a răspuns:

Mintea, în felul său propriu şi prin ea însăşi, poate face din paradis un infern şi din infern un paradis.
Milton

| Fatamuntilor a răspuns:

,,Sa nu ai asteptari, ca sa nu fi dezamagit''

| zurick a răspuns:

'Never underestimate the power of stupid in larg.'

| Dariusuu a răspuns:

'Mai bine sa mori in picioare decat sa traiesti in genunchi''

| suităr a răspuns:

Se pune dacă persoana nu există? (personaj din ceva) :v

''Oamenii care nu pot lăsa ceva de valoare in urmă sunt oameni care nu pot visa să schimbe ceva vreodată''-Armin Arlert.

''Singurul lucru care ne e permis este să credem că nu vom regreta deciziile făcute''-Levi Ackerman

A și incă unul care nu știu de unde e:
''Facem greșeli deoarece ne concentrăm pe țintă, nu pe acțiunile făcute''

| Duucu a răspuns:

Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Dragostea e o inchidere ce ramane inchisa, iubirea, una ce se deschide" - Constantin Noica
„Dumnezeu e iubire." (Nu stiu daca e citat, dar e un motto.)
„Toate adevarurile sunt legi, dar nu toate legile sunt adevaruri." - Mihail Sadoveanu
„Cel mai mare pacat al oamenilor e frica, spaima de a privi in fata si a recunoaste adevarul" - Mihai Eminescu
Mie imi plac toate si incerc sa ma ghidez dupa ele cand uit ce e cu adevarat important in viata. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Life is too short to learn German."

Glumesc, probabil „Sunt un mort condamnat la viață".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Doar doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, si nu sunt sigur in legatura cu primul." - Albert Einstein.

Al tau care e?

| TheCritic explică (pentru anonim_4396):

Menţine-ţi gândurile pozitive pentru că gândurile tale se transform în cuvintele tale. Menţine-ţi cuvintele pozitive pentru că ele se transformă în acţiunile tale. Menţine-ţi acţiunile pozitive pentru că acţiunile se transformă în deprinderile tale. Menţine-ţi deprinderile pozitive pentru că ele se transformă în valorile tale. Menține-ţi valorile pozitive pentru că valorile se transformă în destinul tău. Mahatma Gandhi

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheCritic):

Desi il admir pe Gandhi, consider ca sunt prea multe povesti in citatul asta. Eu vad lucrurile mai altfel.
Desigur, ma pot insela.
Bafta, sa ajungi si tu la intelepciunea lui Gandhiwinking

| Happyjump a răspuns:

Cu cat cunosc mai mult oamenii cu atât iubesc mai mult animalele

| unprietenaproape a răspuns:

Niciodata nu ajungi la esec decat atunci cand incetezi sa mai incerci
unul dintre secretele vietii este sa te inalti pe pietrele ce iti stau in cale
renuntarea este o slabiciune care impiedica orice progres
micile oportunitati sunt adeseori marile realizari
viitorul depinde de ceea ce facem in prezent

| AnnaaaMaria a răspuns:

„În câte feluri poţi distruge o inimă şi apoi să te mai aştepţi să bată?"
„De fiecare dată când îţi creezi o nouă legătură, îţi înfigi în inimă, ca pe un cui, o nouă durere."
Nu m-am putut hotărî la unul singurlaughing ambele citate îi aparțin lui Stephenie Meyer

| pci27 a răspuns:

,,Traieste clipa.,, Horatiu

| Ottakringer a răspuns:

„Ironia supremă a vieții este că nimeni nu scapă de ea cu viață." Robert Heinlein

| ArthurKn a răspuns:

''So do all who live to see such times, but that is not for them to decide. All you have to decide is what to do with the time that is given to you''

| Winchester308 a răspuns:

Cel mai tare mi se pare

""Eu va conduc spre un viitor minunat."

Ala preferat este:

"Cei mai tari sunt cei mai buni si cei mai buni vor supravietui. Asta-i legea naturii."

Ambele de Hitler.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Sunt multe, dar asta mi-e cel mai drag; mi-a intrat la inima:
"Nu te teme pentru ziua de maine, ca eu sunt deja acolo!"... zice Domnul!

| andreeadaiana2000 a răspuns:

Am mai multe citate favorite dar cel care imi place extrem de mult este :"Love yourself first".♥

| Stefanel94 a răspuns:

''Mai bine esuez in ceva ce-mi place decat sa esuez in ceva ce urasc." (George Burns)