| Pasztor_David_1990 a întrebat:

ce sa aleg sa imi cumpar un ciobanesc german, un PlayStation3 sau sa imi fac permis categoria Am? Am 16 ani, mersi

Răspuns Câştigător
| BitKode a răspuns:

1. Faci mai bine A1, e tot cam acelasi pret (doar ca dai in plus si traseu), si poti sa iti iei ceva mai mare de 50cc. (de scutere te plictisesti foarte repede)
2. Ar fi ciobanescul german, am si eu 2, o fetita si un baietel. Iti umplu sufletul cand ii vezi, dar reprezinta si o responsabilitate mai ales daca stai la oras. Eu stau la curte, la mine sunt dezlegati, alearga toata ziua, nu trebuie sa ii duc la plimbare, nici la toaleta (intelegi ce vreau sa zic laughing ), cu mancarea e simplu, le dai dimineata, pranz si seara mancare calumea, si intre mese le dai bobite din alea pentru catei.
3. PlayStation 3 nu cred ca mai merita, daca vrei asta mai bine iti mai strangi bani si iti iei PS4winking Dar mi se pare o pierdere de timp consolawinking

Si daca vrei Ciobanesc German, cauta si tu pe la prieteni/rude/colegii parintilor, eu asa i-am luat, am dat pe ambii 50 de lei si o bere laughing) Si au pedigree tongue

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Permis. Sau dacă te dedici foarte mult în viaţa câinelui, atunci cumparăţi câine.

| ioandreii a răspuns:

Un ciine nu e un obiect trebuie sa fii responsabil de el.
Un PlayStation3 te face sa pierzi timpul in care ai putea sa faci sport, sa iesi, sa cunosti prieteni.
Permisul inseamna o abilitate in plus care iti va folosi toata viata.

| dinucristian2000 a răspuns:

Mai bine permis dupa parerea mea. e foarte util permisul. te poti deplasa singur si repede fara ajutorul parintilor. dar ai grija cum sofezi viteza ucide.