| AllexxandraM a întrebat:

Buna TPU Cine imi spune si mie niste statusuri de messenger?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e

grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

.invat sa plang fara lakrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit

dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Le pui conditzii , la totzi care t vor

Uitete dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori

Fermecator , ai un zambet criminal

Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl

Este extraordinar mersu' ala intepat

Iese din normal mersu' ala elegant

Stii prea bine , la tot ce ma refer

Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper

Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf

Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

totul trece . asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme !"

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat

Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat

Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum

Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem ca De tOt

PraFul Sa sE aLeaGa.;("

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca

te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc

"lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.

Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTeni de pe pamanT.

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Multe barfe . multe tarfe . asa-i viata cand te`apuk greata . daca vrei iti dau eu un subiect

de barfa . viata`i cea mai scumpa tarfa .

" ? Te Iußësc ? "

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ca multe vin si trec chiar`

daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [ ]

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta •

Misterul iti provoaca o privire pierduta

Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •

Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva

• Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •?

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat sperantsa s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Peste toate trecem cu capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata ? Dar n-a trecut un an ?

Ai pus prea mult suflet ? Nu-ti face corectie ! ? N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie ! ?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o

altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea .

Si pe tine dragostea mea »

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar In viatsa Fiecare sfarsit are un nou inceput .•

invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te

apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i

mai senin

Intr`o zi blestemata ai venit la mine,mi-ai spus cuvinte dulci,ca vrei sa fiu cu tine,eu ty`am spus ca nu

te cred,parca am simntit ceva,dar tu ca un om pervers,m`ai convins ca n`ui asa

E doar o fata cat se poate de obisnuita :X Kre nu are absolut nimic special Are zile in kre parul ii sta ca

naiba . si zile in care arata extraordinar :X

Iar am iesit pe strazi in casa nu mai rezist``` De astazi tin regim de vise`, sa te uit mi-am promis``!"\

De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim

Cine te iubeste. te cauta, Cine te vrea. iti spune, Cui ii este dor de tine. te suna,

Cine nu. NU.e simplu!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

Mereu impreuna, peste toate am trecut.Poate azi e greu, poate maine e mai bine.

Dar orice s-ar intampla voi ramane langa tine![:X]"

"? Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. ! ?"

. nu sunt perfeCta, dar de ce m’as sChimba cand prieteni ma iubesC si aSa? .•

Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.

. Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez,protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun…orice minut e un nou inceput...

. de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

. Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta ba nebunilor !

. Ce fac e pura fictiune !

. Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

. Forever and always I`ll be there for you...

. Qnd e fericita, surasuL ei n`are egaL :-x

. Si ce ar fi viata daca nu ar exista iubirea? Si ce as fi eu fara tine? Fara iubirea care mi-o daruiesti in fiecare zi? Oare as mai putea visa cu ochii deschisi fara tine? Cum ar fi daca nu ti-as mai putea spune in fiecare zi cat de mult te iubesc? Viata nu ar mai avea sens in felul asta...

. Nu incerca sa ma convingi. Demonstreaza-mi!

. Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

. De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` speranta moare ultima!

. Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

. Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

. Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

. Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

. Cât de frumos este să poţi spune din nou că eşti fericită ,că te simţi iubită.Amintindu-ţi de trecut, şi cât de greu peste toate ai trecut!

. Ia`ti liber de la stress pentru o vreme.Nu`ti mai bate capu` uita de probleme.Fa cumva si mergi mai departe.Stii ca poti.Stii ca se poate.Sa privesti in spate n`are rost.Nu o sa mai fie ce a fost :-x

.Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

. .nu am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect!

cine poate sa imi spuna:

.e calitate sau defect?!

Multe ganduri adunate . Curg randuri din sentimente curate . Pe care poate nu o sa poti sa le`ntzelegi . Ce alegi? Ai sa stai, ai sa pleci? Ce alegi? Zi... Alegi?

. N`o sa renuntz` nici o fractziune de secunda,fiindca intotdeauna pierzi daca renuntzi` la lupta` .

. Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, atunci am nevoie cel mai mult.

. "• Timpu` e ucigashu` perfect.Ne om0ara cu fiekre` gura de aer trasa in piept. •"

• Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

• Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

• Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea. Cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa?!

• Totul trece, asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme…

• Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

• Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

• Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

• Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

• Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

• Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut !

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

• Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

»" Nu-mi stricatzi proasta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia(puncte de suspensie)am vrut prea mult ce nu trebuia(puncte de suspensie)acum toti sunt fericiti(puncte de suspensie).iar eu plang printre zambete si rasete(puncte de suspensie) "
» " Zambesc la stele, si ele(puncte de suspensie) "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparat(puncte de suspensie)mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati(puncte de suspensie)dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea(puncte de suspensie) "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama(puncte de suspensie)"

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul(puncte de suspensie)"

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasc.
Im not addicted…I’m just affraid of that voice that says ‘goodbye!
"Cute enough to make you look twice, Sweet enough but not too nice, A lil crazy but not too wild, The kinda girl that'll make you smile

God made mud, God made dirt, God made boys so girls can flirt

If your name was sleep, I would be doing you in bed right now.

I can't be with you So all I will do is sleep. Please don't wake me up from this dream For it's all of you that I can keep

As I lay in my bed looking at the sky I thought "Were the heck did my ceiling go?

I am off in that wonderful land where I can have anything i want! When i wake up i'll have to face reality for the next 12 hours so !Leave me alone!

Looking in the mirror Here's what I see A sad little girl staring back at me She acts so tough And so grown up But that's not who she really is And it's not who she wants to be I know this because that little girl is Me

Somewhere there's someone who dreams of your smile and finds your presence in life worthwhile so when you are lonely remember it's true somebody somewhere is thinking of you.
To get to heaven first you have to die.

LIfe sucks, love sucks, u suck.

An eye for an eye makes this world blind(puncte de suspensie)

Why be difficult, when with a bit of effort, you can be impossible?

Damn right, I am good un bed: I can sleep for days.

There always are two opinions – mine and the wrong one

Of all the things I’ve lost(puncte de suspensie)I miss my mind the most happy )

good girl (puncte de suspensie) bad intentionshee hee

Baby you think im gonna cry just because i lost you? Every time i lose one, i bounce back with two.
nOi mergem p sarma(puncte de suspensie)pasheste cu atentzie(puncte de suspensie)nu vrem sa cadem(puncte de suspensie).sub nOi e prapastia(puncte de suspensie)e lOmea cu vise spulberate(puncte de suspensie)ai grija cum calcihee hee
te salut in stil Armani ca sa moara toti dusmanii
01. Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta…
02. Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu !
03. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut, inca ii mai simt amprenta lui… 04. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima(puncte de suspensie)
05. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu(puncte de suspensie)Ai grija de inima mea(puncte de suspensie)Ai grija de noi si de dragostea noastra…
06. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine(puncte de suspensie)
07. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
08. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1', tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine(puncte de suspensie)
09. Alfabetul inepe cu A(puncte de suspensie) numaratoarea cu UNU(puncte de suspensie)supararea cu o LACRIMa(puncte de suspensie) dragostea cu tine INGERAS :X:X:X
10. am gasit un inamic cu numele de pupik(puncte de suspensie) ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit(puncte de suspensie)e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*
11. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine(puncte de suspensie)
12. Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi(puncte de suspensie)

13. Am sa-ti spun un cuvant care doare: IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu (puncte de suspensie)
14. Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta(puncte de suspensie) si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale!
15. As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC!
16. As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
01. Cioc-cioc ! - Cine-i ? - Berea ! - Intra !
02. A gresi este omeneste(puncte de suspensie)totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste(puncte de suspensie)
03. A pretty girl can kiss a guy(puncte de suspensie)a bird can kiss a butterfly(puncte de suspensie)the rising sun can kiss the grass(puncte de suspensie)but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !
04. Abia astept sa apari pe mess(puncte de suspensie)
05. Abonatul yahoo Messenger nu poate fi contactat. Incercati mai tarziu. Sau mai bine nu
06. Acuma m-am trezit ! Pa, ma culc(puncte de suspensie)
07. Alti numara cate stele is, da io cate nu-s(puncte de suspensie) "
08. Am citit ca tutunul dauneaza si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza si. m-am lasat de baut ! Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit !
09. Am luat o razna(puncte de suspensie)promit sa o dau inapoi(puncte de suspensie)
10. Am un cap perfect patrat !
11. Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
12. Arati asa de bine, incat era sa fac infarct!
13. Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot! acuma citeste fara animale(puncte de suspensie)
14. Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara.(puncte de suspensie)Doamne sa scap berea din mana nu alta(puncte de suspensie)
15. ATENTIE daunez grav sanatatii !
16. Atunci cand te simti trist si descumpanit, gandeste-te ca odata ai fost cel mai tare si mai rapid spermatozoid dintre toti.
17. Ballentine`s Day !
18. Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta !
19. Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari(puncte de suspensie)
20. Bate si ti se v-a deschide(puncte de suspensie)proces penal!
21. Beau bere(puncte de suspensie)sa-l fac spritz pe Jack Daniel`s
22. Bine o zis(puncte de suspensie)cine o zis(puncte de suspensie)cand o zis(puncte de suspensie)ce-o zis(puncte de suspensie)
23. Brb, particip la olimpiada "100 de metri mers de alcoolist".
24. Buna ziua!Compania DUREX va anunta ca nasterea dumneavoastra a fost cauzata de o eroare tehnica. NE CEREM SCUZE!
25. Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat
26. Busy(puncte de suspensie)fac recensamantul la piticii de pe creier(puncte de suspensie)DND ca iar le pierd sirul.
27. Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator… asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !
28. Calare(puncte de suspensie) pe situatie!
29. Cand am sa ma fac mare, vreau sa ma fac macara(puncte de suspensie)
30. Cand e cald judec la rece(puncte de suspensie)berile!
31. Cand eram mic eram obisnuit sa-i fac cu mana domnului politzist(puncte de suspensie)acuma m-am zgarcit(puncte de suspensie)ii arat doar un deget.
32. Cateodata stau si ma gandesc daca eu intradevar pot gandii…
33. Caut cu lumanarea(puncte de suspensie) gasesc aproape orice !
34. Caut loc pentru. cershit(puncte de suspensie)cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig !
35. Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara !
36. Ce dai bah, nu stii sa-njuri ?
37. Ce faci dom’ne? Uite bine, absolut nimic !
38. Ce statusuri aveti fratilor , v-ati facut cu totii filozofi ?
39. Ceea ce se afla in stanga acestui status se numeste barbatul ideal(puncte de suspensie)
40. Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.
41. Cine vrea plictiseala?(puncte de suspensie) o da eu pe gratis !
42. Cine`i harnic si munceste, are tot ce vrea. Cine`i prost si leneveste, are tot asa(puncte de suspensie)
43. Coafez gaini(puncte de suspensie)pret avantajos .
44. Copil tembel(puncte de suspensie)pierdut borcan zacusca
45. Cred ca imi place ceva, dar nu stiu sigur ce?!
46. Cu coasa printre vecini(puncte de suspensie)
47. Cum mata sa spui ca portocala are gust de branza topita?
48. Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, si pe altii sa asculte la usa
49. Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis…
50. Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza(puncte de suspensie)
51. Daca as avea SuperGlue(puncte de suspensie)as lipi ID`ul tau cu al meu(puncte de suspensie) sa fim impreuna si pe net ! happy
52. Daca dragoste nu e(puncte de suspensie)atunci facem.
53. Daca esti bou si vrei sa te arunci de pe o cladire datorita unei fete , sa te gandesti inainte mai boule ca ai coarne si nu aripi !
54. Daca esti invizibil, poarta-te ca atare !
55. Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
56. Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa(puncte de suspensie)