| Winners10 a întrebat:

Cine stie si imi poate spune si mie cu ce as putea ajunge din Aeroportul Otopeni la Autogara Militari, insa sa nu fie chiar scump. Am sunt la o firma de taxi si imi ia 20 de euro sau 90 de lei. Nu sunt din Bucuresti si nu prea stiu, sau daca nu, daca stiti daca este direct din aeroport ceva firma care face transport in restul tarii. O zi buna! Funda

5 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

In aeroport exista niste automate (la dimensiunea unor bancomate) de unde poti comanda taxiuri. In Bucuresti exista firme cu 1, 39 lei/km (majoritatea), dar si cu 2, 99 lei/km si respectiv 3, 5 lei/km (astia sunt hotii aia care iti iau 20 eur). Nu exista preturi mai mici de 1, 39 lei/km.

Nu lua masini gata venite in aeroport (daca exista), si ignora orice invitatie a unui necunoscut.

Mergi la automat si comanda din lista aia de firme ceva la 1, 39 lei/km. Firme ok sunt Speed Taxi, Auto Cobalcescu, Cristaxi.

Evita Clas Taxi, sunt tepari cu 3, 5 lei/km, jafuri de masini si pretul scris foarte mic pe usa, sa nu il vezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei 780 pana la gara de nord si de acolo metroul pana la Pacii.

Un taxi ar trebui sa iti ia in jur de 35-40 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat? 90 lei? Cu banii astia merg cu taxiul din Brasov in Bod + retur si imi ramane si rest. Frate, asta e hotie. Nu ai sunat la firma potrivita. Eu de la gara de nord pana la aeroport am platit 30 lei. Bine, asta s-a intamplat acum doi ani.

Bine, tu poti merge cu 780-783 si 62. RATB cred si cica pleaca in fiecare zi de la aeroport. daca nu esti din Buc, macar foloseste-ti capul. Eu am cautat traseu pe google maps. Pe jos faci cam 4 h, cu masina max. 30 min, cu transport public cam o ora. Creezi un traseu cu plecare din henri coanda si directia x.

| Csaszar_Alex_1984 a răspuns:

Pai, poti sa iei un autobus sau poti merge pe jos.Dar daca exista asa ceva unde stai tu iti propun prima iedeie.

| suntserios a răspuns (pentru Csaszar_Alex_1984):

Sa mearga pe jos 20km?