| Strepix a întrebat:

Cum pot face cand instalez o aplicatie de pe Play Store sa aleg eu pe ce se desarca.Tot imi spune ca nu am spatiu dar am mult, daca nu stiti cum setez ce pot sa ii fac?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca te referi ca tu ai spatiu pe card, trebuie sa rootezi dispozitivul:
http://www.androidro.ro/......e-memorie/

| Strepix explică (pentru CM7YRE):

Eu nu vreau sa il rootez, inainte ma lasa sa descarc si mai mare de 1gb iar acum am memoria mai mare si nu incape, si nu am card SD EXTERN!

| CM7YRE a răspuns (pentru Strepix):

Cum ai "memoria mai mare"? Memoria e standard, nu ai cum s-o modifici. Te referi ca ti-ai dezinstalat din aplicatii? Uita-te sigur la spatiul liber.

| Strepix explică (pentru CM7YRE):

Da mi-am dezinstalat din aplicatii, chestia este ca inainte cred ca mi se descarca in card sd intern dar acum se instaleaza in tableta si cand am spatiu liber 100-200 mb nu ma lasa sa descarc.

| CM7YRE a răspuns (pentru Strepix):

Trebuie sa faci cam asa:
https://www.youtube.com/watch?v=CVOj2WnEeLw
Nu ai alta metoda, decat sa-l rootezi. Sa zicem ca ai 100 mb liberi, si aplicatia care vrei s-o instalezi are 100 mb. El are nevoie de mai mult de 100 mb, 100 mb pentru download si alt spatiu (poate tot 100 mb) pentru instalare, deci ar veni dublu. Poate exista vreo aplicatie care te lasa sa descarci aplicatiile in card direct, dar prea putin probabil.

| Strepix explică (pentru CM7YRE):

Vroiam sa instalez o aplicatie care avea doar 10 mb si ceva si nu m-a lasat.