| Happinessssss a întrebat:

Bună, TPU.
Dacă am făcut o comandă de pe un site (mai exact de pe Mobile Direct), și m-am răzgândit în privința comenzii, pot refuza coletul când ajunge? Astfel, mai pot comanda altă dată de pe acest site?

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

La venirea coletului il poti refuza pe diferite motive, comanda facuta din greseala sau de altcineva. Nu vei avea nici o problema daca il refuzi. La o a III a astfel de refuzare a coletului poti avea probleme (in general c-am atatea returnuri sunt permise)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine suni direct la ei si anulezi comanda, in caz ca nu ai trimis-o deja. Daca au trimis-o cel mai bine e sa o primesti si sa faci un return conform procedurilor lor daca nu vrei sa intri pe vreo lista neagra refuzand coletul

| Happinessssss explică (pentru suntserios):

Am trimis-o, tocmai asta e si ideea, dar mersi oricum!

| suntserios a răspuns (pentru Happinessssss):

Ma scuzi, am vrut sa zic daca nu au trimis-o ei catre curier deja

| Happinessssss explică:

Multumesc! happy

| Greenthrone75 a răspuns:

Eu cred ca poti face ramburs, si sigur ca poti sa mai comanzi ceva!"Clientul e seful"