| Bÿÿÿÿä a întrebat:

De ceva timp ma gandesc sa imi fac un blog, pentru ca imi place sa scriu si mi-ar placea sa ma ocup de unul. Problema este ca imi este frica ca blogul sa nu fie vazut de nimeni.Ma gandesc ca sunt multi care au bloguri, si ca nimeni nu va da de blogul meu. Voi ce parere aveti.

Răspuns Câştigător
| radu05 a răspuns:

De ceva timp mi-am facut si eu un blog( de pe blogger.com) si deja am cate 50 de afisari pe zi( nu e chiar asa de mult, dar nu il am decat de 4 zile). Eu te-as sfatui sa iti faci. Ca blogul tau sa fie vizitat trebuie sa scrii articole cat mai originale, adica sa nu dai copy/paste de pe alte site-uri si sa iti inscrii blogul pe un motor de cautare( eu ti-as recomanda google, este cel mai folosit).

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Varianta cea mai simpla e, intr-adevar, sa-l promovezi pe site-urile de socializare. De asemenea, poti folosi elemente de SEO pentru a avansa la cautari in Google.
Ca si platforma eu iti recomand www.ucoz.ro - e usor de folosit si in plus informatii cu privire la promovarea unui site/blog gasesti si pe forum.ucoz.ro (alaturi de multe alte informatii utile).

| kitti02 a răspuns:

Poti sa il faci cunoscut pe diferite site-uri de socializare.

| Simon_Elena_1999 a răspuns:

Eu zic sa-ti faci Tumblr, acolo poti sa-ti exprimi toate gandurile si emotiile.....chestile alea, e foarte tare, baftawinking