| b342 a întrebat:

Imi puteti da statusuri perverse? Dar nu gen " la 10 esti in patul meu " sau "am chef sa te...*beep*". Mai romantice, seducatoare.

5 răspunsuri:
| Lluvia a răspuns:

Nu

| Smotoceeel07 a răspuns:

Am iubit si am suferit, am jurat ca nu ma mai indragostesc; astazi iar citesc dar ma gandesc ca... inca il iubesc

Cam atat imi vin in minte...
sper sa-ti placa
Fundă?

| Xixi a răspuns:

Vrei sa incerci dar nu ai curaj.vrei sa ma atingi dar totu`i un miraj.renunta la vise sunt lucruri interzise

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Asta-s eu,n-am ce sa fac.Am vazut ce fete-ti plac.Nu`mi voi da ochii peste cap.Nu pot fi cum ai visat!

Cele mai inteligente minti,actioneaza inteligent.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet,incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Ador ca sunt atat de mica pe langa tine.Ador ca ma simt in siguranta langa tine.Ador fiecare atingere.Ador diminetile cu tine.Te ador pe tine!

Fericirea e ca un ecou: stii ca e acolo dar nu`ti raspunde"

"Viata merge inainte, bine sau rau, ea merge"

"Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu"

"Fii atent la persoana iubita pentru ca intr-o zi vei putea pierde un diamant cautand pietricele"

"Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange"

"Pentru cine m-a acuzat c-as fi uitat de unde am plecat, ma faci sa rad, niciodata n-ai stiut de unde am inceput"

"Acum tot ce va pot spune este ca am ridicat fruntea mult mai sus decat toti aceia care mi-au facut rau si stau bine!"

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uitzi ce e Respectul"

"Toti aud ce spui Prietenii asculta ce spui Dar cei mai buni prieteni asculta si ce NU spui!"

"Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferentza Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

"Inchid usa,sting lumina,trag oblonul si incui magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui!"

"Chiar daca nu imi convine ceva arat un zambet de parca nu s-ar fi intamplat nimic."

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Vei cauta privirea mea,in fiecare "ea" din viata ta!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

"Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!"

"Exista doua tipuri de oameni in lumea asta:eu si restul!"

"Un cerc de prieteni nu se face cu compasul!"

"Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

"Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape."

"Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci."

"Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata."

"Nu merita sa plangi pentru nimeni ! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi"

"Obisnuiam sa cred ca am raspunsuri la toate intrebarile Dar acum stiu ca viata nu e intotdeauna cum vreau eu"

"Realitatea-i mult prea dura atunci cand dai de greu visele se spulbera chiar daca iti e bine nu mai zambi mereu"

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

"Suficient de matura sa stiu ce imi doresc,dar suficient de copila sa ma prefac ca nu'mi dau seama"

"Imi iubesc prietenii,dar dusmanii ii ador,pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu,cu o treapta deasupra lor"

"Poate am aere'n cap asta e doar problema mea nu poti sa ma suporti asta e doar problema ta nu ma cunosti nu mai comenta ai grija d viata ta nu d a mea"

"Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie "

"Nu mai sunt fetitza pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut"

"Viseaza la ceea ce vrei sa visezi,du-te acolo unde vrei sa mergi,fii ceea ce vrei sa fii,ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui"

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti"

"Ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum,unde si cat!"

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

"A avea prietenii e ceva frumos dar intodeauna ce-i mult strica!"

De atunci a trecut o saptamana si acum daca suna,am sa-l las cu telefonu-n mana in fine, bine poate-mi vine mintea la cap,mai vorbim.ca daca suna,suna ocupat. "

"Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!"

"Zambesc cand se vad plang cand se cearta si indiferent de fapta ei se'mpaca si se iarta"

"Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis"

".am invatat ca uneori suntem nevoiti sa facem ceea ce trebuie si nu ceea ce vrem, chiar daca deseori ti'e "dor si doare"..."

"...copiii gasesc de toate in nimic...adultii nimic in toate."

"Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi..."

Îmi e dor de tine.de căldura ta...în zilele când mă culcam cu tine...draga mea pijama

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

Iti place sa fi mangaiat? Sa fi atins si sa fi pipait? Si. Sa fi incins? Iti place respiratia celuilalt langa urechea ta? Sa iti respire pe gat sau pe fata? Iti place sa incerci pozitii noi? Sa incepi rece si sa sfarsesti cald si transpirat? Ia AUTOBUZUL!

Yesterday is history, tomorrow is mistery and today is a gift, that is why we call it present.

"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe."(Nicolae Iorga)

"Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea." (Georges Brassens)

"Nimic nu e departe cand iubesti."(Eliade, Sarpele)

"De la sublim pana la ridicol nu-i decat un pas."(Tudor Vasiliu)

"Iubirea unei femei, se stie ca

Este un lucru dragut dar si de temut."( George Gordon, Lord Byron)

"Time is money !"

It's ok, i got lost on the way but i'm a supergirl,and supergirls don't cry

Dear God, make me a bird, so i can shit on everyone!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am ramas la fel de innocenta.diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta.iubesc p cine ma iubeshte.

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleaseu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva •?-+ •»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•

» •O arzi nemotivat de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat• »»

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

ThE uItI lA mN iNvIdIoAsA pHe sUb BrEtOn DaR eO ThE vAd MaI pIeRdUtHa ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X

"uiTa`te atent nu InSiSteNt priVeStHE dAr nu aTinge tE pOt resPiNge ! viseaza dorEsThe ! DaR In REalitAte Nu Ma PoTi AtIngE!"

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

? ?draga nu ma privi cu ura spui te iubeshte dar eu sunt mai bunaa.j Inca ceva papusha e o diferenta intre mine si tine.Eu nu am sange de tarfa in mine.Asa ca tine[]

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitor ca inainte

A pretty girl can kiss a guy, a bird can kiss a butterfly, the rising sun can kiss the grass, but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi.

Am învăţat că indiferent cât de mult suferi, lumea nu se va opri în loc pentru durerea ta.

Am învăţat că oamenii la care ţii cel mai mult îţi sunt luaţi prea repede…

Am învaţat că este prea greu să-ţi dai seama unde să tragi linie între a fi amabil, a nu răni oamenii şi a-ţi susţine părerile.

Am vrut sa scriu pe zapada "te iubesc",dar a continuat sa ninga si nimeni,niciodata n-o sa stie ce au scris infriguratele mele degete,nimeni in afara de mine.

Ai vrut sa fugi si eu nu te-am lasat,ti-am frant aripile si te-am incuiat,nadajduind ca intr-o zi vei fii al meu.Intr-un tarziu,lipsita de speranta,ti-am redat libertatea,iar tu te-ai oprit din drumul tau grabit si m-ai privit o clipa,numai o clipa si ai plecat...In urma ta visul meu a fugit dupa tine,dar nu te-a putut prinde.erai prea deja al alteia!

tu vei fi mereu langa mine ! timpul ce trece va sta si rasaritul si apusul ! poate se vor saruta

iubirea te face sa plangi cand inca nu sti ce sunt lacrimile , lubirea te face sa razi in intunericul noptii, purtanduti visele pe aripile de fum ale zorilor

credeam ca ma iubesti , credeam ca te iubeam un joc atat de simplu, dar azi nu te mai am, dear fi sa pasim in trecut, ce ar mai fi acum , ar fi un alt inceput , sau sar alege scrum...

Nu uita ca si cei mai frumosi trandafiri au spini!

| lavy_2530 a răspuns:

Suntem piesele perfecte dintr-un joc de sah pervers, unde nu exista reguli si toti merg pe interes

| BbyMic a răspuns:

Nenorocita la propriu nebuna la figurat irascibila cateodata ironica de placere ipocrita de la mama natura perversa de cand ma stiu!